Aktuálna cena Huawei P30 Pro 6GB/128GB Dual SIM v slovenských e-shopoch: € - € (Zdroj: Heureka.sk, )
Holandský mladík Boyan Slat prišiel pred pár rokmi s veľmi ambicióznym startupom s názvom Ocean Cleanup, zaujímavá technológia, ktorá má za úlohy vyčistiť z oceánov enormné množstvá plávajúceho plastového odpadu. Teraz však jeho vynález pôjde konečne aj do akcie. V priebehu niekoľkých dní sa presunie k nechválne známej tichomorskej odpadkovej škvrne, kde bude zbierať plávajúci plastový odpad.

Vývoj niečoho takéhoto však nebol úplne jednoduchý. Jeho vývoj sprevádzalo mnoho nástrah a testovaní, kým sa projekt dostal do finálnej podoby. Ocean Cleanup je v podstate plávajúca bariéra dlhá 600 metrov, ktorá využíva morské prúdy a vietor na zhromažďovanie plávajúceho plastového odpadu. 

Posledného pól roka strávil tento vynález na bývalej námornej základni pri San Franciscu. Meno samotného zariadenia je Wilson. Pri pobreží USA prešiel podrobnými testami a v priebehu niekoľkých dní ho nákladná loď odtiahne 463 kilometrov ďaleko od brehov Kalifornie. V tejto oblasti bude Wilson fungovať v testovacom režime po dobu 2 týždňov, odkiaľ poputuje priamo k už spomínanej Veľkej tichomorskej odpadkovej škvrne.

 

Komentáre