Aktuálna cena Huawei P30 Pro 6GB/128GB Dual SIM v slovenských e-shopoch: € - € (Zdroj: Heureka.sk, )

Dovolenky v horách či pri mori už pravdepodobne nestačia a ľudstvo chce stále viac – chce objavovať nepoznané, nové a „nemožné.“ Na svete začal vznikať nápad na prvý hotel, ktorý by sa mal nachádzať uprostred vesmíru. Pobyt v ňom by sa mal podobať tomu na výletnej lodi. Luxusné letovisko by malo byť dokončené a uvedené do prevádzky do roku 2025. 

Zdroj: dailymail.co.uk

Dizajnéri a architekti už predstavili prvé návrhy hotela – tvoriť ho bude koleso s priemerom 190 metrov, ktoré sa bude otáčať a zabezpečovať tak vytvorenie umelej gravitačnej sily. Na ňom bude umiestnených 24 jednotlivých modulov určených pre hostí. Niektoré z nich budú slúžiť ako hotelové izby, iné si budú môcť prenajať vládne alebo vedecké agentúry. Na palubu vesmírneho hotela sa má zmestiť až 400 ľudí, pričom realizátori tohto projektu rátajú s tým, že týždenne ho navštívi 100 ľudí.

Zdroj: dailymail.co.uk

Vesmírny komplex Von Braun navrhol dizajnér Tim Alatorre z nadácie Gateway. Okrem izieb pre hostí a kancelárií tu bude, samozrejme, zariadená aj plne funkčná reštauračná kuchyňa, luxusný bar a spoločenské priestory. Naozaj nadčasový komplex ponúka nezabudnuteľnú dovolenku uprostred hviezd a galaxií. Celkové náklady na realizáciu hotela sú veľmi vysoké, čo sa zo začiatku odrazí aj na cene pobytov vo vesmíre. Cieľom nadácie Gateway však je priniesť tento zážitok naozaj každému človeku, nielen tým z vyšších spoločenských vrstiev, a tak pracujú aj na vyriešení tejto záležitosti.

Zdroj: dailymail.co.uk

Pri konštrukcii stavby plánujú použiť materiály, ktoré by dokázali nahradiť drevo a kameň, pretože tie nie je možné preniesť na obežnú dráhu. Interiéry budú zariadené textíliami, atmosféru domova budú dotvárať farby a teplé svetlo. Čo sa týka hygieny, toalety a sprchy budú fungovať na princípe recyklovanej vody. Napriek tomu, že vesmírny hotel ešte nevznikol, developeri už rozmýšľajú na tým, že v roku 2030 zväčšia jeho priestory a zväčšia kapacitu ľudí zo 400 na 1 400. Tak pevne dúfame s nimi, že sa to podarí!

Komentáre