5. Richart  www.richart-chocolates.com                                                                                             Cena: €110 za 450g

Čokoládovňa firmy Richart, bola založená v roku 1925 francúzskom meste Lyon V dnešnej dobe sa firma Richart môže pochváliť  s viac než tisíckou obchodov po celom svete. Po vstupe do butiku firmy Richart sa Vás zmocnia dva pocity. Prvý je zmätok a druhý z nich je hlad. Pri pohľade na regály plné tej najlepšej čokolády si nebudete vedieť vybrať a budete behať od jedného regálu ku druhému. Nepoznám asi človeka, ktorí by po vstupe do tohto obchodu odišiel na prázdno. Diéta, nediéta, pri pohľade na túto čokoládu „zhreší“ asi každý.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

image-alimentary-richart-chocolate-box

4. Godiva “G” Collection  www.godiva.com
 Cena: 
€120 za 450g

Táto veľmi populárna značka čokolády pochádza z Belgicka. Zmes čokoládových bonbónov je zložená z rôznych druhov a príchutí (napr. Tasmánsky med, Mexická horúca čokoláda). Každý bonbón je vyrobený z vysokokvalitných kakaových bôbov, ktorých druh záleží od druhu príchute bonbónu.

TRUFFLES36_78817_01

3. Delafee www.delafee.com                                                                                   Cena: €465 za 450g

Táto čokoláda je venovaná pre tých, ktorí obľubujú niečo trblietajúce sa vo svojej čokoláde. Čokoláda je pripravovaná z vysokokvalitných kakaových bôbov a z 24-karátového zlata, ktoré je na každú čokoládovú kocku pridávané ručne.

img_7563-medium

2. Noka Vintages Collection www.nokachocolate.com                                           Cena: €780 za 450g

Čokoláda Noka je zmes najlepších tmavých čokolád, ktoré sú pre túto spoločnosť exkluzívne produkované na plantážach vo Venezuele, Trinidade, Pobreží Slonoviny a v Ekvádore. Jedno balenie Vintages Collection je zložené zo 75% čokolády, ktorá je zložená z kakaových bôbov výlučne jedného druhu. Vo zvyšných 25% sa nachádza kakaové maslo a cukor. Spoločnosť Noka vo svojom procese výroby čokolády nepoužíva žiadny sójový alebo vanilkový lecitín. Ku každému baleniu čokolády dostanete odporúčanie na druh exkluzívne vína alebo šampanského, ktoré perfektne pasuje k chuti čokolády.

Noka-Vintages-Collection-854

1. Chocopologie Knipschildt www.knipschildt.com                                                Cena: €2400 za 450g

Čokoládovňa Knipschildt bola založená v roku 1999 Fritzom Knipschildtom. Väčšina jeho čokoládových produktov je dostupných len na objednávku. Fritzove recepty na najdrahšiu čokoládu sveta sú prísne tajné a neprezrádza ich ani svojej najbližšej rodine.

la_madeline

 

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here