Obyvatelia viacerých krajín sa sťažujú na to, že politici sú akýmsi spôsobom izolovaní od chudoby vo svojej krajine. Reálne nevedia, ako obyvatelia žijú a najmä v akých podmienkach. Percentá a tabuľky znázorňujúce klesanie nezamestnanosti či chudoby v krajine vyzerajú na papieri dobre, ale čo majú robiť ľudia, ktorí žijú z pár eur mesačne a boj o život sa pre nich stáva každodennou prekážkou? Bezdomovectvo, chudoba a zdravotné problémy sú realita, ktorej viacerí štátni úradníci odmietajú čeliť a zatvárajú pred ňou oči.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU
Zdroj: pixabay.com

Francúzsko je krajinou, v ktorej počas roka 2018 zomrelo na uliciach až 566 bezdomovcov. Aktuálne sa tu počet ľudí bez domova vyšplhal na približne 140 000 ľudí a chudoba v krajine stále rastie. Sociálny systém a zanedbávanie chudobných a bez domova rozhneval Francúzov natoľko, že viacero charitatívnych spoločností sa rozhodlo spojiť svoje sily a prostredníctvom konzultácií a debát realizovaných v rámci celého Francúzska vypracovali návrhy na zlepšenie kvality života vo svojej krajine.

Zdroj: pixabay.com

Návrhy na zmeny sa týkajú minimálnej sumy sociálnych príspevkov, bezplatnej verejnej dopravy pre najchudobnejších občanov ale najviac pozornosti si získal návrh na „zavedenie povinného obdobia chudoby pre volených úradníkov, vyšších štátnych úradníkov a sociálnych pracovníkov.“ Návrhy boli predložené Hospodárskej sociálnej a enviromentálnej rade (CESE) za prítomnosti ministra Juliena Denormandiho zodpovedného za mesto a bývanie, ktorý sa vyjadril, že nie všetky návrhy budú zavedené, no všetky budú precízne preštudované. Či a najmä kedy Francúzsko nájde vhodné riešenie pre sociálne slabších obyvateľov a ľudí bez domova, ukáže len čas.

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here