Práve to, je výzvou pre technologických gigantov ako spomínaný Apple s ich Apple Watch, alebo Google s ich operačným systémom Android Wear, prispôsobeným pre malé obrazovky hodiniek. Nájdu sa aj bizarné wearables ako sú inteligentné podprsenky a šaty od Intelu. Pýtate sa prečo? Lebo na to majú technológie a technologické odvetvie je tak preplnené tými istými rebrandovanými zariadeniami, ktoré každý rok prídu so skoro tým istým, respektíve treba zaujať niečím novým.

Avšak, nikto si dnes nekúpi produkt, ktorý bude každodenne nosiť na viditeľnom mieste, pokiaľ nie je in. Aj keby dokázal všetko a vydržal bez nabitia týždeň. Dizajn dnes predáva, nie je to nič nové. Prvé wearables, vyzerali takpovediac ako pre kyborgov. Hranaté, nepohodlné, nenositeľné pre ľudí ktorí žijú módou. Práve na túto časť spoločnosti, na technologické spoločnosti zo Silicon Valley sa najviac zameriavajú, keďže nový produkt treba ukázať predovšetkým bežným ľuďom, ktorí väčšinou sledujú tieto „módne ikony“ na sociálnych sieťach a riadia sa tým čo majú na sebe oni.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

13579963_1391405137543581_82825520_o.png

Otázkou však je, uľahčuje nám to až tak život? Vydržia maximálne deň a v podstate nás len robia lenivejšími. Áno, dokážu vám merať tep, niektoré aj tlak a tak predísť infarktu. Sú pohodlné ako fitness trackery, ale iba ak si radi zaznamenávate aký výkon ste podali. No investovať pár stovák eur do zariadenia, ktoré dennodenne nabíjate, je nepoužiteľné bez smartfónu (áno niektoré sú aj bez neho) a väčšinou ho nevyužijete na viac ako kontrolovanie času a mailov? Je to na každom z vás, no zvážte, že to všetko a ešte viac, možte mať siahnutím do zadného vrecka vašich nohavíc.

Komentáre