Aktuálna cena Huawei P30 Pro 6GB/128GB Dual SIM v slovenských e-shopoch: € - € (Zdroj: Heureka.sk, )

Tlmočiť prejavy alebo interview naživo vie byť stresujúce. Stačí malé zaváhanie, drobná chyba alebo nedostatok času na premyslenie si svojho prekladu, a tlmočník sa razom môže dostať do úzkych. Toto však rozhodne nebol prípad tlmočníčky Amber Galloway Gallego, ktorá prekladala slová rapera do posunkovej reči. Nešlo však o interview, ale o jeho rapový koncert v americkom meste Charlotte.

Zdroj: nbcnews.com

Pochopili ste dobre – Amber naozaj tlmočila rapera na jeho koncert. Stála na pódiu spoločne s ním a ruky jej ledva stačili na to, aby mu stíhala. Raper Twista sa pred niekoľkými rokmi zaradil medzi rekordérov Guinessovej knihy rekordov ako „Najrýchlejšie rapujúci raper všetkých čias.“ Tlmočníčka sa však nedala znepokojiť jeho rýchlym tempom, a celú pozornosť koncertu strhla na seba. Zatienila aj Twista samého a médiami je označovaná za hviezdu koncertu.

Dôvodom, prečo bola na pódiu prítomná aj tlmočníčka je, aby si atmosféru koncertu mohli užiť aj nepočujúci, a aby mali príležitosť plnohodnotne sa zabaviť ako zdraví ľudia. V Amerike je takéto niečo bežnou súčasťou koncertov i divadelných hier – umelci nechcú nikoho obmedzovať a snažia sa hudbu a kultúru plnohodnotne sprostredkovať aj sluchovo postihnutým. Amber má s podobným účinkovaním na veľkých koncertoch bohaté skúsenosti, takže môžeme povedať, že patrí medzi tlmočníkov-profesionálov 🙂 . Zaujímavosťou je, že aj ona má poškodený sluch, no aj napriek tomu sa snaží užívať si hudbu a umenie do takej miery, do akej to je možné, a svojou prácou chce tento skvelý pocit prinášať aj ostatným ľuďom okolo nej.

Komentáre