1. V prvom roku nie je potrebné plánovať veľké výdavky. Naopak, mali by ste si vybrať veci, ktoré vám ich ušetria. Nepotrebujete kanceláriu ale musíte mať adresu spoločnosti? Vyskúšajte prenájom sídla. Robí to niekoľko tisíc podnikateľov na Slovensku a vo svete, a vy môžete tiež.
  2. Nedovoľte, aby rutinné a administratívne záležitosti zabrali všetok váš voľný čas. Pre túto prácu zamestnajte ľudí. A to najmä vtedy, keď vám táto práca začne uberať viac ako 30-40 % vášho času. V dobrej virtuálnej kancelárii sa o to postarajú.
  3. Úprimne a objektívne monitorujte dynamiku vášho rozvoja podnikania. Áno, dynamika môže byť v začiatkoch veľmi pomalá, ale musí to byť nevyhnutné. V opačnom prípade existuje príliš veľké riziko, že zostanete presne na úrovni, ktorá bola v úvode. Možno vám v tom pomôže aj úspešná reklama na Facebooku.

    zdroj: bucketlist127.com
  4. Naučte sa robiť rýchle rozhodnutia. Mal by to byť jednoduchý algoritmus, ktorý môžete používať viackrát denne. Ak u vás neexistuje takýto systém rozhodovania, potom bude ohrozené vaše zdravie, pretože akékoľvek neprijateľné riešenie spôsobuje zvýšenú úzkosť, stres, choroby kardiovaskulárneho systému a iné.
  5. Vždy sa snažte zrýchliť veci. Existujú stovky dôvodov, prečo sa veci nebudú hýbať tak rýchlo, ako by sme chceli. Preto všetko, čo závisí od Vás, sa snažte urobiť čo najskôr.
zdroj: realdetroitweekly.com

Samozrejme, existujú aj výnimky. Ľudia sú rôzni a každému môže pomáhať niečo iné. Napriek tomu dúfame, že časti mladých podnikateľov tieto informácie pomôžu prijať zodpovednejší pohľad na otázky začatia ich podnikania.

Komentáre