Bombery, prešívané bundy, riflovky, softshellové či trucker bundy. Na výber je toho naozaj mnoho a ak nepoznáte správne svoj typ postavy, môže sa vám stať, že si zvolíte nie príliš prislúchajúci typ bundy k vašej postave.

Dnes máte na výber naozaj z rôznych štýlov, strihov, farieb, či motívov. Ak chcete byť čo najviac trendy a zároveň sa cítiť vo svojej novej prechodnej bunde z Bolf čo najpohodlnejšie, máme pre vás krátkeho sprievodcu mužskými typmi postavy a správnym výberom strihu pánskej bundy.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Aký je váš typ postavy?

Vysoký. Nízky. Okrúhly. Je dôležité pochopiť, že nie každému mužovi sadne hocijaká bunda aj napriek tomu, že to je v mysliach mužov veľmi zaužívané. Existujú bundy, ktoré vašu postavu opticky predĺžia či skrátia, naberú kilá naviac či naopak ich nenápadne zamaskujú.

Muž, ktorý pochopí, ktorá bunda zvýrazňuje jeho postavu, výrazne zlepší svoj imidž a čo je dôležitejšie – jeho sebavedomie.

Pred tým, ako sa dostaneme k výberu bundy podľa strihu, nenápadne zaútočíme aj na farby. Ak máte postavu okrúhleho typu, siahnite po tmavších tónoch, ktoré postavy opticky zoštíhľujú. A ak neviete ako na to, prizvite si na výber svoju drahú polovičku.

Typy mužského tela

Muž musí poznať svoj špecifický typ postavy, než si môže obliecť bundu, ktoré mu správne pristane a vytvorí čo najlepší imidž. Existuje štýl búnd, ktorý ladí a vylepšuje každý typ postavy. Budeme diskutovať o troch typických typoch mužského tela: vysoký, nízky a okrúhly. A o tom, ktorá prechodná bunda sa dokonale hodí.

Bundy pre vysokých mužov 

Vysokým mužom najlepšie poslúžia bombery, baseballové bundy alebo prešívané bundy, ktoré minimalizujú ich abnormálnu výšku. Bunda na zips najlepšie poslúži chudému mužovi, pretože vytvára plnšiu siluetu, vďaka svojej výstuži.

Príliš vysokí muži by sa mali vyhýbať jednoduchým softshellovým bundám, pokiaľ nemajú na sebe vestu, aby sa minimalizovali ich dlhé trup, a mali by sa rozhodnúť pre bundy s jedným alebo dvoma ventilačnými otvormi.

Bundy pre nízkych mužov

Nízki muži budú najlepšie vyzerať v bundách, ktoré maximalizujú ich výšku. To sa najlepšie dosiahne v bunde s jedným alebo dvoma gombíkmi, ktorá vytvára dlhšie „V“ pre ich trup. Ideálne sú teda prechodné bundy cez hlavu alebo zateplené riflové bundy typu trucker.

Ak máte však optimálnu postavu a nie teda postavu okrúhlu, môžete v podstate siahnuť aj po prešívanej bunde či bombere.

Bundy pre okrúhlych mužov

Títo muži majú väčší obvod a potrebujú bundy, aby minimalizovali svoju váhu a zároveň zlepšili ich vertikálne črty. Noste bundy s jednoduchým strihom a ideálne sa vyhnite prešívaným bundám, ktoré vám na objeme zbytočne pridajú.

Na záver je však dôležité podotknúť to, aby ste sa vo svojej bunde cítili čo najpohodlnejšie. Ak ste milovníkom rifľových búnd ale jej strih vám úplne nesedí, nezúfajte. Ak vám nesedí krátky a široký strih, siahnite po dlhšom s bočným zúžením, ktoré vás napríklad opticky predĺži. Ak naopak potrebujete trochu skrátiť, neváhajte siahnuť po vystuženej alebo zateplenej oválnej bunde.

Čím pohodlnejšie sa cítite, tým väčšie sebavedomie z vás vyžaruje. A nie je nič lepšie, ako sebavedomý muž, ktorý kráča po ulici s určitou gráciou.

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here