Najväčšiu hromadnú sebevraždu v histórii ľudstva má na svedomí punč otrávený kyanidom, ktorý ľudia dobrovoľne vypili. Dňa 18.11.1978 spáchalo takmer 1000 prívržencov náboženskej sekty Chrám ľudu, hromadnú sebevraždu. Táto správa vtedy otriasla celým svetom.
Táto sekta bola založená samozvaným meciášom Jimom Jonesom. Kult pôvodne sídlil len v americkej Indiane, no s rastúcim počtom „veriacich“ sa tento podivný kult rozrástol a pritiahol aj pozornosť médií. Skupina sa časom rozrástla na toľko, že sa postupne začali koncetrovať v guyanskej džungli, kde následne vznikla osada Jonestown.
zdroj: Wikimedia Commons
Už spomínaného 18.11.2018 zavítala do tejto osady aj americká delegácia na čele s kongresmanom Leeom Ryanom. Cieľom ich návštevy bolo prešetrenie niektorých svedectiev bývalých členov sekty – napríklad aj znásilňovanie a brutálne ubližovanie iným členom sekty.
zdroj: adst.org
Niekoľko členov sekty sa následne rozhodlo, že sa s delegáciou vrátia domov a opustia Chrám ľudu. To sa však nepáčilo bezpečnostným zložkám sekty a tak všetkých vrátane politika a jeho ochranky zastrelili. Samozvaný vodca Jones sa následne z doposiaľ neznámeho dôvodu rozhodol pristúpiť ku drastickému kroku, hromadnej sebevražde všetkých členov. Väčšina jeho privržencov vypila otrávený punč dobrovoľne, no našli sa aj takí, na ktorých tele sa našli stopy po násilí. Vďaka tomu sa polícia domnieva, že ich ostatní prinútili tento punč vypiť.

 

 

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

 

Komentáre