Po mnohých úspechoch aj prehrách Ján Kozák končí na lavičke slovenskej futbalovej reprezentácie. Podľa dostupných informácii odstúpil z funkcie na svoju vlastnú žiadosť. O tejto skutočnosti už informoval aj Slovenský futbalový zväz na svojej oficiálnej webovej stránke.

Svoj posledný zápas si na lavičke národného tímu odbil v sobotu proti výberu Česka a na druhý deň ešte viedol svoj posledný tréning. Neskôr v ten deň si vyžiadal stretnutie so šéfom Slovenského futbalového zväzu Jánom Kováčikom.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU
zdroj: sport.sme.sk

Pán Kozák mi oznámil, že k dnešnému dňu chce ukončiť spoluprácu. Všetci ho poznáme – keď sa pre niečo rozhodne, je malý priestor na diskusiu. Bol skalopevne presvedčený, že to chce urobiť. Tak sme sa veľmi rýchlo dohodli,“ uviedol Kováčik pre RTVS.

Presné dôvody jeho odstúpenia ešte nie sú známe, no špekuluje sa, že údajne išlo a nezhody v mužstve. „Povedal mi, že chce skončiť v tejto chvíli a že si nevie predstaviť, aby ďalej pokračoval vo funkcii trénera. Ja som to akceptoval,“ reagoval Kováčik.
Reprezentáciu čaká už v utorok ďalšie stretnutie, v k torom ich povedie súčasný asistent – Štefan Tarkovič. Medzičasom sa zväz bude zaoberať hľadaním nového trénera.

 

Komentáre