64. ročník prestížnej športovej ankety Zlatá lopta už odhalil meno najlepšieho futbalistu planéty. Konkurencia bola naozaj veľmi veľká, no nakoniec sa naplnili slová športových expertov odhadujúcich výhru hráča, ktorý hrdo nosí dres FC Barcelona. Francúzsku anketu Ballon d’Or 2019 (v preklade Zlatá lopta 2019) vyhral Lionel Messi, pre ktorého je to už rekordný šiestykrát, čo sa môže popýšiť ocenením Zlatá lopta. Tesne za ním sa v ankete umiestnil hráč FC Liverpool Virgil van Dijk a tretie miesto obsadil Cristiano Ronaldo.

Zdroj: en.as.com

Na slávnostnom vyhlásení víťazov ankety sa pred pozvaných hostí a médiá postavil napríklad chorvátsky reprezentant Luka Modrić a tiež aj Kylian Mbappé, ktorí predniesli pár slov. Spomedzi všetkých nominovaných hráčov sa do TOP 4 dostali Mané, Messi, Ronaldo a Van Dijk.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Po vyhlásení víťaza sa premietol krátky dokument, ktorý špeciálne pre túto príležitosť nechala pripraviť Messiho manželka spoločne s deťmi na jeho poctu. V médiách sa povrávalo, že so svojím víťazstvom Lionel už počítal a vraj mal o ňom aj vopred vedieť, čo malo za následok pokles kurzov v stávkových kanceláriách. Pre 32-ročného hráča FC Barcelony bolo cťou získať v poradí už šieste ocenenie Zlatej lopty. Päť predchádzajúcich si postupne prebral v rokoch 2009, 2010,2011,2012 a 2015.

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here