Aktuálna cena Huawei P30 Pro 6GB/128GB Dual SIM v slovenských e-shopoch: € - € (Zdroj: Heureka.sk, )

Približne 130 policajtov sa v stredu v noci pokúšalo upokojiť veľkú bitku futbalových fanúšikov, ktorá sa strhla na Ventúrskej ulici v centre Bratislavy po zápase ŠK Slovan s klubom FC Sutjeska Nikšić. Podľa informácií zo sociálnych sietí malo ísť o fanúšikov družby klubv Ajax Amsterdam a Cracovia Krakow, a teda Poliakov, Srbov a Bulharov, ktorí sa na ulici náhodne stretli. Ventúrska ulica bola už od poobedných hodín plná fanúšikov klubu Radnik Bijeljina, ktorí tu boli ubytovaní a sedeli na vonkajších terasách podnikov. Aby toho nebolo málo, na Ventúrskej sa neskôr objavili aj zapálení fanúšikovia Trnavského Ultras. Ulica je po bitke zdemolovaná, no situáciu sa podarilo dostať pod kontrolu a neporiadok počas noci upratať.

Hromadná bitka v centre mesta

HROMADNÁ BITKA V CENTRE BRATISLAVYBitka futbalových fanúšikov zo zahraničia. Zasahovalo množstvo policajtov. Pripravujeme viac informácií. Video poslal Peter.

Uverejnil používateľ Polícia Slovenskej republiky Streda 10. júla 2019

 

Polícia proti výtržníkom nasadila 130 policajtov, zadržala a zaistila 107 osôb a celkový počet zranených je 17 osôb. Aj keď polícia v statuse vyjadrila spokojnosť so svojím výkonom a opatreniami, znepokojenie nad situáciou vyjadri primátor Bratislavy, Matúš Vallo slovami: „Nikdy nepochopím ľudí, ktorí spájajú šport, zábavu alebo relax s násilím a ničením všetkého, čo im príde do cesty. Nikdy. Nechcem špekulovať, či niekto podcenil situáciu alebo ako sa takto mohla vymknúť kontrole, to sú otázky hlavne na políciu,“ znie časť z jeho statusu, ktorý publikoval na sociálnu sieť po bitke. Ostré slová si nenechala pre seba ani ministerka vnútra, Denisa Saková: „Odsudzujem takéto správanie, ktoré nemá so športom nič spoločné a som toho názoru, že nemá ani miesto v civilizovanej spoločnosti.“ Okrem iného sa však na internete objavili aj memes, ktoré bitku v centre starého mesta berú s veľkým nadhľadom 🙂

Zdroj: Maroš Kán

Zdroj: Facebook , ZOMRI OFFICIAL
Zdroj: Facebook , EMEFKA
Zdroj: Maroš Kán
Zdroj: Facebook , ZOMRI OFFICIAL
Zdroj: Facebook , ZOMRI OFFICIAL
Zdroj: Facebook , ZOMRI OFFICIAL

Fanúšikovia viacerých futbalových klubov prekvapili aj policajtov – tí počítali s rušením nočného pokoja, no nie s hromadnou bitkou, dymovnicami, ničením verejných priestorov a podnikov mesta. Náš fanúšik Maroš Kán nám poslal video priamo z miesta bitky: 

 

Komentáre