Nie je to tak dávno, čo slávnostný ceremoniál odštartoval Majstrovstvá Sveta vo futbale 2018, ktoré sa odohrávajú v Rusku. Ten sa nám pomaly rozbieha a časť prvých skupinových zápasov je odohratá. Jeden zo zápasov však spôsobil v Latinskej Amerike skutočne zaujímavý úkaz. Jednalo sa konkrétne o zápas medzi úradujúcim majstrom sveta Nemeckom a Mexikom.

zdroj: BBC/SIMMSA

Ako iste viete, zápas skončil výhrou mexického tímu 1:0. Mexický gól padol zhruba 10 minút pred koncom prvého polčasu a v Mexiku vyvolal doslova chvíľkovú eufóriu. Tribúny plné mexických fanúšikov na štadióne začali búrlivo oslavovať, no to bolo ešte nič oproti tomu, čo sa dialo priamo v hlavnom meste Mexika. Mexická vláda pri tomto góle zaznamenala jemné zemetrasenie, ktoré vyvolali skákajúci radujúci sa fanúšikovia mexického tímu. Otrasy boli dosť silné na to, aby ich zaznamenali seizmografy a dokázali ich preniesť na Richterovú škálu.