Jeden z najúspešnejších slovenských futbalových klubov sa dostal do problémov. Aktuálne 2. mužstvo tabuľky – MŠK Žilina sa podľa portálu sport.sk dostal do problémov a 15 hráčom poslal okamžitú vypoveď. Klub je v likvidácii.

Už spomúnaný web na svojich stránkach ďalej uviedol, že pôsobenie týchto hráčov sa oficiálne skončí k 1. aprílu 2020 a od tohto dátumu si budú môcť hľadať nového zamestnávateľa. Portál sport.sk ďalej na svojich stránkach uvádza, že klub je na začiatku likvudácie.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

MŠK Žilina sa aktuálne nachádza na 2. mieste prerušenej Fortina ligy so statou desiatich bodov na Slovan Bratislava. Najvyššia slovenská futbalová súťaž je aktuálne pre pandémiu koronavírusu dočasne prerušená do konca apríla a jej pokračovanie je otázne.

MŠK Žilina získal slovenské tituly v rokoch 2002, 2003, 2004, 2007, 2010, 2012 a 2017. V ročníku 2010/2011 sa prebojoval do skupinovej časti LM, v ktorej však prehral všetkých šesť zápasov.

AKTUALIZÁCIA !

Vyjadrenie klubu k celej veci:

“Právna analýza platnej legislatívy ukázala, že štatút spoločnosti v likvidácii v ničom a nikde neobmedzuje výkon doterajšej činnosti, vrátane pokračovania v republikových a medzinárodných súťažiach.

Klub sa chce postarať, pokým to bude možné, o zamestnancov a hráčov klubu, ktorí majú najnižšie príjmy. Pod tlakom je veľmi ťažké plniť stanovené ciele, a to nielen na futbalovom ihrisku, ale aj v bežnom živote. Proces likvidácie môže zmierniť rôznorodosť tlakov, pod ktorými budeme musieť v najbližšej dobe pracovať.”

KOMPLETNÉ VYJADRENIE KLUBU

 

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here