Auto slúži nám, nie naopak! To ešte ale neznamená, že mu nevenujeme pozornosť natoľko, aby sme na ňom išli oči nechať. Popri základnej výbave preto vyberáme doplnkovú – pozor, aby sme auto nezmenili v gýč, nech nestráca na svojom základom účele a taktiež, aby nám doplnky „neprerástli cez hlavu“ – viac informácií nájdete v tomto sprievodcovi interiérovými autodoplnkami

Auto povýšené na životný štýl a štandard 

Nevýhodou tejto (hektickej) doby je to, že bez auta sa už nepohneme ani na krok a denne trávime na cestách niekoľko hodín. Auto potom povyšujeme na „sparring partnera“ a neskôr mu venujeme aj svoj voľný čas. Fajn, len ak je naša snaha opodstatnená  – pripravujete auto po náročnom zimnom období? Počasie praje na čistenie a voskovanie auta? Alebo doň umiestňujete niečo z doplnkovej výbavy? Toto sú dôvody, na ktorých možno stavať!

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Aký je váš názor na vyšperkovanie interiéru auta, ktoré plní priam funkciu obývačky? Dnes už nie je výnimkou ani to, že s autom si rozumieme lepšie ako s partnerom. Aj táto situácia sa dá pochopiť, keďže si na svojich tátošoch roky šetríme a vo finále by sme za takú nádheru „dali aj ruku do ohňa“.

S autom si vytvárame rôzne spomienky – od ciest na dovolenku, jazdy s deťmi či štvornohými miláčikmi, až po strach v očiach, keď si po prvýkrát šliapneme na plyn! Auto a celková výbava v ňom rámcuje kus z nášho života, a preto je pre mnohých také náročné odlepiť sa od sedadiel. Pozor, toto nie sú prázdne reči, podľa prieskumov za rok trávime v aute viac ako 18 dní!

Komfort a luxusný interiér vozidla
zdroj: thesustainabletravel.com

Zážitkové alebo funkčné interiérové doplnky. Ktoré uprednostniť? 

Úlohou akýchkoľvek doplnkov je, že pôsobia na naše zmysly, vytvárajú náladu, pritom vychádzajú z istých štýlotvorných pravidiel. Stále platí, že vyváženosť citu pre detail a účelnosť sú smerodajnými pri výbere interiérových doplnkov do auta – svojím vzhľadom ani tvarovaním nás nesmú oberať o pozornosť, brániť nám vo výhľade, manévrovaní s volantom či v pohodlnom sedení.

Zlaté pravidlo pri výbere doplnkovej výbavy  – na aký účel, aké potreby vám auto nahrádza? 

1. Situácia, ktorú možno paušalizovať na všetkých vodičoch – auto poskytuje špecifické komunikačné možnosti. V prípade, že trávite za volantom hodiny, určite potrebujete prijať či vytočiť hovor, odpovedať na správy a informovať sa o aktuálnom dianí.

Robiť časté prestávky? Nepraktické, však?! Preto sa u mnohých na prvej priečke vo vylepšení interiéru nachádzajú gadgety k telefónu – držiaky na čelné sklo, na rebrách ventilácie a autonabíjačky. Ani to však nie je zárukou, že vás telefonovanie za volantom neoberie o pozornosť – je to pre zlepšenie komfortu a na minimalizovanie rizika pokuty.

2. Našou snahou je predĺžiť životnosť jemným textíliám v aute  – každá sezóna, štýl jazdy a počet cestujúcich prináša inú záťaž pre opotrebovanie interiéru. Základom je mať gumové rohože, poťahy na bezpečnostné pásy a na lakťové opierky. Pri väčšej opatrnosti vyberáme poťahy na volant, hlavice riadiacej páky a textilné koberčeky. Ideálne na mieru, podľa typu a modelu automobilu.

3. Voňavé a čisté prostredie – zvyšuje na reprezentatívnosti a hodnote interiéru. Vône a autokozmetika má dezinfikovať, neutralizovať pachy, ale nie dráždiť naše zmysly. Negatívnym dôsledkom býva slzenie, pálenie očí, kýchanie či dráždivý kašeľ, čo nie je práve najbezpečnejšie počas jazdy.

4. S deťmi alebo inými miláčikmi? Pre pohodlie detí sú dôležité špeciálne organizéry na hračky a jedlo, taktiež sa vám zíde odpadkový kôš a autovysávač. V lete padnú vhod slnečné clony. Pozor, ak cestujete so psíkom! Na cestovanie môže reagovať podráždene, taktiež ho treba zabaviť a pre bezpečie umiestniť do autosedačky, resp. pelechu pre zvieratko.

Máte aj vy pocit, že po týchto tipoch na výber interiérových doplnkov strávite v aute viac ako 18 hodín za rok? Vždy len zodpovedne a priamo úmerne modelu, veľkosti a základnému vybaveniu.

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here