Túžba po kráse či vylepšeniach za sebou často skrýva riziká, o ktorých sa buď nehovorí alebo o nich nechceme počuť. Nevieme presne posúdiť, či sa potetovanie očných bielok čiernym atramentom ráta za skrášľovací proces, ale niekto to tak asi vníma. Poľskej modelke Aleksandre Sadowskej z Vroclavu sa však táto túžba po skrášlení a sláve stala osudnou a zničila jej cenné zdravie. Doplatila totiž na neskúsenosť tatéra, kvôli ktorému zostala na jedno oko úplne slepá a v druhom postupne stráca zrak. Lekári hovoria o nezvrátiteľnej diagnóze.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Pre čierny atrament do očí sa rozhodla pre napodobnenie umelca Popeka, ktorý má takéto tetovanie tiež. Odfláknutý proces tetovania sa na 25-ročnej žene prejavil najskôr neznesiteľnými bolesťami v očiach. Jej tatér Piotr jej najskôr povedal, že to je bežný jav a bolesti má vraj tlmiť voľne dostupnými liekmi. Vyšetrovanie prípadu však ukázalo, že Piotr sa pri práci dopustil hneď viacerým závažným pochybeniam – jedným z nich bolo to, že na tetovanie očí použil atrament, ktorý bol určený len na pokožku a nebol prísť do kontaktu s očami.

Mužovi momentálne hrozia 3 roky väzenia na neúmyselné poškodenie na zdraví. Modelkina právnička situáciu pre médiá povedala, že existujú jasné dôkazy o tom, že Piotr sám nevedel, ako urobiť tento zákrok, no aj napriek tomu sa rozhodol, že ho na modelke vykoná, čo viedlo k ujme na jej zdraví. Piotr, ktorý vyhlásil, že je nevinný a za vzniknuté problémy nemôže, rozbehol svoj vlastný salón, kde sa venuje predovšetkým ušným piercingom. Súdne pojednávanie s modelkou a mladým mužom má prebehnúť už čoskoro.

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here