Aktuálna cena Huawei P30 Pro 6GB/128GB Dual SIM v slovenských e-shopoch: € - € (Zdroj: Heureka.sk, )

Vysoko kvalitná látka

Kvalitná látka je základ, pretože ovplyvňuje veľmi veľa vecí. Mala byť teda na dotyk príjemná, čo odzrkadľuje jej dobré zloženie. Najlepšie tkaniny pre pánske košele sú vyrábané zo 100 % bavlny alebo ľanu. Naopak, veľké percento polyesteru v kompozícii naznačuje tkaninu nízkej kvality.

Skvelé bude, ak je látka vyrobená z priadze s dvoma vláknami. Košele vyrobené z takýchto textílií sú odolnejšie proti opotrebeniu a vydržia viac praní ako košele vyrobené z jednorazových torzných tkanín. Ak si vyberáte košeľu z e-shopu, absenciu osobného kontaktu riešte popisom všetkých dôležitých údajov.

Dobrý strih

Moderná pánska košeľa môže byť ušitá tým najlepším krajčírskym stehom na svete a z najlepších tkanín, ale ak vám nebude sedieť strihovo, je úplne na nič. Samozrejme, všetko záleží na individuálnych vlastnostiach konkrétneho modelu. Každá jedna košeľa by však mala na vás dobre sedieť a zdôrazňovať postavu a poskytovať potrebné pohodlie pri pohybe.

zdroj: isetan.mistore.jp.e.az.hp.transer.com

Kvalitné šitie

Vyjadruje sa v elegantných švoch s vysokou hustotou stehov: čím viac stehov na centimeter, tým pevnejšia košeľa bude. Okrem toho sú najlepšie košele tie, ktoré sú šité „jednou ihlou“, vďaka čomu je tkanina vo švíkoch aj po praní stále v dobrom stave.

Správne gombíky

Perleťové gombíky sú ďalším znakom dobrej košele. Sú odolnejšie a vyzerajú vznešenejšie ako plasty. Sú odolné, rôznych tvarov a farieb, vďaka čomu môžu zdobiť rôzne pánske vzorované košele, vhodné na neformálnejšie udalosti. Manžetové gombíky sa možno hodia na významnejšiu udalosť, ku ktorej sa vyberá aj správny oblek.

zdroj: pixnio.com

Rukávy

Rukávy na kvalitnej košeli by mali byť takej dĺžky, aby siahali po prvý kĺb palca. Mali by byť pevnejšie a aj po ohybe ruky stále zakrývať zápästie. Ak si ku košeli kupujete aj oblek, rukáv košele z neho musí trčať jeden až dva centimetre.

Nebojte sa košeľu vyskúšať a v prípade potreby vymeniť za správnu veľkosť, ktorú naznačuje aj dobre sediaci golier okolo krku.

Komentáre