Novú superjachtu sa podarilo zachytiť počas posledných prebiehajúcich testov. Loď bola vyfotografovaná v blízkosti svojho „rodiska“ v lodenici v nemeckom meste Nobiskrug počas jej cesty do južného Španielska. Počas celej cesty bude loď podrobená náročným testom pred jej finálnym odovzdaním šťastnému zákazníkovi.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Majiteľom novej superjachty bude ruský miliardár Andrey Igorevich Melnichenko, ktorý začal s jeho podnikaním v bankovníctve ako spoluzakladateľ jednej z najväčších ruských súkromných bánk – MDM Bank.

Nová superplachetnica sa môže pýšiť aj jednými z najvyšších stožiarov, ktoré môžeme na lodiach vidieť. No lodi sa nachádzajú 3 superstožiare, z ktorých každý meria až neuveriteľných 91 metrov, čo znamená, že tieto stožiare sú zhruba rovnako vysoké ako londýnsky Big Ben. Jej nový majiteľ svoju loď už aj pokrsti, bude niesť meno Sailing Yacht A. 

Pán Melnichenko má veľkú lásku k lodiam. Naposledy v Septembri minulého roku titulky zaplnila druhá plávajúca kráľovná, ktorá nesie názov Motor Yacht A (mimochodom, pán Melnichenko nie je pri vytváraní názvov pre svoje lode moc kreatívny, nemyslíte?).

Do južnej časti Španielska loď putuje aj z jedného praktického dôvodu. Lokálna lodenica bude totižto miestom, kde túto superjachtu vyšperkujú aj v interiéry. V dobe keď sa Sailing Yacht A vydala na svoju plavbu do Španielska, sa riaditeľ výstavby projektu Dirk Kloosterman na adresu tejto lode vyjadril celkom jasne: „Bola to doteraz najväčšia výzva v mojej kariére. S určitosťou môžem povedať, že Sailing Yach A bude najúžasnejšia loď všetkých čias, ktorá po dizajnovej a technologickej stránke predbehla enormne svoju dobu! Jej krása je doslova dychberúca.“

Táto superjachta sa môže pýšiť napríklad aj ôsmymi poschodiami, heliportom a podvodnou izbou, z ktorej sa dá pozorovať morské dno. Loď bola navrhnutá tak, aby dokázala vo svojom maximálnom luxuse byť prechodným domovom pre 20 pasažierov a 54 členov posádky.

Okrem iného, pán Melnichenko má vo svojej flotile aj privátny Boeing 737 a nespočet ďalších lodí, lietadiel, vrtuľníkov, áut a nehnuteľností. Jeho majetok je odhadovaný zhruba na €12 miliárd. Tento pán bol magazínom Forbes, označený za 98. najbohatšieho človeka na svete, a 8. najbohatšieho Rusa.

 

Motor Yacht A

 

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here