Na verejnosť prenikli plány novej „neviditeľnej“ superjachty, ktorej pasažieri sa budú cítiť ako by sa vznášali pár metrov nad hladinou mora.

Nová 106 metrov dlhá loď Mirage, zatiaľ ešte nekrižu svetové moria a oceány, no ako sa jej konštruktéri vyjadrili, je to hudba krátkej budúcnosti. Výrobcovia však cenu oznámili už vopred, aby si bohatí záujemcovia dokázali pripraviť svoje ťazko zarobené milióny. Cena tohto 4 200 ton vážiaceho kolosu je na úrovni 200 miliónov EUR.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU
zdroj: Van Geest Design/ Solent News
zdroj: Van Geest Design/ Solent News

Jej povrch je celý pokrytý špeciálnymi reflexnými zrkadlami, ktoré majú za úlohu odrážať morskú hladinu a presné okolie lode. To potom pri vzdialenosti 50 a viac metrov od lode spôsobí, že táto jachta bude jednoducho neviditeľná stratí sa vám z dohľadu.

Samozrejme, mnohí môžu argumentovať, že na mori je takéto niečo veľmi nebezpečné, no loď dokážu aj tak zachytiť klasické námorné radary a vzdialenosť 50 metrov je aj tak dosť veľká na to, aby iné plavidlo stihlo zareagovať. Medzičasom sa ale však stále nachádza aj na samotnej neviditeľnej lodi veľmi veľké množstvo radarov, ktoré kapitána upozornia na prípadne kolidujúcu trasu s iným plavidlom.

zdroj: Van Geest Design/ Solent News

Čo by to bolo za superjachtu, keby nebola aj patrične luxusne vybavená? Šťastní majitelia sa môžu tešiť na heliport, wellness, vonkajšie divadlo a samozrejmosťou je aj vlastná kinosála. Táto 6-poschodová pýcha morí dokáže luxusne ubytovať až 14 pasažierov a 29 členov posádky.

Loď bola navrhnutá talianskou spoločnosťou Fincanrieri a holandskou spoločnosťou Van Geest Design. Výrobcovia sa vyjadrili, že by prvý prototyp tejto lode chceli postaviť behom nasledujúcich 3 rokov.

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here