Ak je však túžba, možno aj po práve absolvovanej vazektómii, žiť v tichosti pre vás drahšia, odporúčame vám, aby ste sa zoznámili s naším článkom, z ktorého sa dozviete, ako izolovať váš byt od vonkajšieho hluku, a aké materiály na to použiť.

Metódy zvukovej izolácie

Zvuková izolácia stien, stropu a podlahy sa vykonáva tromi spôsobmi a stará sa o to, aby bola interiérová akustika oveľa lepšia a pre naše uši a pokoj prijateľnejšia:

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Rámová izolácia – táto metóda zahŕňa montáž vodiacich líšt na stenu pre montáž obkladových panelov. Medzi vodiacimi prvkami je potom umiestnený materiál pohlcujúci zvuk. V niektorých prípadoch, napríklad v nahrávacích štúdiách, majú panely povrch, ktorý neodráža, ale skôr pohlcuje zvuk.

zdroj: renovation-london.co.uk

Výhodou tejto metódy je vysoká kvalita zvukovej izolácie a nevýhodami sú vysoké náklady na prácu a zníženie užitočného a voľného priestoru v miestnosti.

Lepenie membrán a peny– týmto spôsobom sa zvukovoizolačná hmota inštaluje alebo lepí priamo na stenu, podlahu alebo strop. Potom sú dosky a membrány omietnuté alebo pokryté tenkými panelmi.

Pri riadnom dodržiavaní technológie montáže špeciálnej peny alebo membrán nie je kvalita zvukovej izolácie nižšia ako rámová metóda, no finančné náklady sú podstatne nižšie a metóda zaisťuje aj odhlučenie bytu v rušnej Bratislave.

zdroj: soundandvision.com

Kročajová izolácia pod plávajúcu podlahu – táto metóda sa používa len na zvukovú izoláciu podlahy. Izolačný materiál je rozprestretý na podlahe a pokrytý hydroizolačnou vrstvou.  Výhodou tejto metódy je, že sa nepoužíva tak hrubá pena, ktorá by navýšila podlahu a zmenšila tak priestor interiéru.

Pre zvukovú izoláciu stropu je zasa lepšie zvoliť ľahké materiály, ktoré po čase kvôli vlastnej váhe neodpadnú  alebo silne nezaťažia rám stropu. Takže, ak niečo podobné potrebujete aj vy a váš byt,  smelo do výberu a inštalácie, ktorá premení vaše bývanie na oázu pokoja.

Komentáre