Zhruba na štyri hodiny prerušilo dnes letisko v severonemeckom Hannoveri prevádzku kvôli vozidlu, ktoré vošlo na vzletovú plochu. Vodič automobilu bol pod vplyvom drog, informovala s odvolaním sa na spolkovú políciu agentúra DPA. Policajti sa nedomnievajú, že by mal čin teroristický motív. Hannoverské letisko odbavuje vnútronemecké aj medzinárodné lety.

Lietadlá na letisku severne od metropoly spolkovej krajiny Dolné Sasko nepristávali, ani z neho nevzlietali zhruba od 16:00 do 20:00 SEČ. Na letiskovú plochu krátko pred prerušením prevádzky vošiel automobil, ktorý pred tým prerazil bránu. Vodič sa snažil prenasledovať lietadlo, ktoré práve priletelo z Atén. Policajtom sa ho ale podarilo rýchlo zadržať.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU
profimedia.cz

Vodič vozidla, ktorému je podľa agentúry DPA medzi 20 a 30 rokmi, bol pod vplyvom omamných látok. Drogový test bol pozitívny na kokaín a amfetamíny, uviedla polícia. Jeho auto malo poľskú štátnu poznávaciu značku, totožnosť samotného vodiča ale policajti zatiaľ zisťujú. V aute policajti nič nebezpečného nenašli.

Zhruba od 19:00 začalo letiska opäť odbavovať cestujúcich a o hodinu neskôr obnovilo prevádzku. Väčšina letiskového terminálu zostala po celú dobu otvorená, cestujúcich polícia neevakuovala. Prerušenie prevádzky sa dotklo 13 vzletov a 21 pristátí. Lietadlá boli presmerované väčšinou na letisko v Brémach a Hamburgu.

profimedia.cz

Hannoverské letisko nepatrí k najväčším v Nemecku. Ročne ním prejde okolo šesť miliónov cestujúcich.

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here