Pašeráci áut využívajú slovenské a české cesty na nepozorovaný transport kradnutých vozidiel k sebe do Poľska, kde už potom s nimi naložia podľa potreby. Ich zbesilá jazda často ohrozuje aj ostaných vodičov na cestách. Pašeráci sú totižto často pod vplyvom drog aby vydržali dlhú cestu a často krát ich nezastavia ani policajné zátarasy. Keby vypli na aute motor, už by druhý krát tak rýchlo nenaštartovali. 

zdroj: tydenikpolicie.cz

Policajné zložky v okolí Prahy nedávno dobehli krátko pred 9 hodinou ráno luxusný čierny Range Rover Velar, auto zhruba za 70 000 EUR. Auto ich totiž zaujme svojou neprehliadnuteľnou ŠPZ – R1 PLAN 1. Vodičom je 28 ročný Poliak, ktorý po chvíli vozidlo na pokyn policajtov zastaví. Policajná hliadka ho vyťahuje z auta na bok za zvodidlá, kde ho okamžite spútajú. Automobil je kradnutý. Zmizol len pár hodín dozadu z menšieho rakúskeho mestečka Aurolzmüster z garáže istého architekta.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU
zdroj: tydenikpolicie.cz

Tento celý prípad sa odohral ešte minulý týždeň a dokazuje nám, že cez Slovensko a Česko sa ročne prevezú stovky podobných kradnutých áut. Tie mieria väčšinou práve do Poľska, prípadne na Ukrajinu alebo do Bulharska, kde sú následne rozobraté a zlegalizované.

zdroj: tydenikpolicie.cz

Krádež Range Roveru nám len dokazuje prax, ako rýchlo a jednoducho dokážu drahé autá zmiznúť. Doby páčidiel, rozbitých okien a štartovania ukradnutých áut za pomoci spájania drôtikov vytrhnutých zo spínacej skrinky sú už dávno preč. Dnes dokážu zlodeji použiť zosilňovač signálu, ktorý ukradne kódy vozidla vysielané jeho kľúčom, auto odomknú, jednoducho naštartujú a v tichosti odídu.

 

 

 

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here