Aktuálna cena Huawei P30 Pro 6GB/128GB Dual SIM v slovenských e-shopoch: € - € (Zdroj: Heureka.sk, )

Stratená či ukradnutá batožina je to posledné, čo si prajeme na začiatku našej dovolenky. Snažíme sa tým predísť tak, že si batožinu “uzamkneme” alebo si na kufor zavesíme visačku s naším menom a adresou. Pravdepodobne vás ale prekvapí, čo o tom povedali skúsení ochrankári v nedávnej diskusii na Reddite. Týmto 3 veciam sa určite vyvarujte!

1. Visiace zámky na batožine 

Ako sa ochrankári vyjadrili, používanie visiacich zámkov je len obyčajné lákadlo pre zlodejov. „Dajú sa otvoriť obyčajným perom. Vaša batožina nimi vôbec nie je zabezpečená a iba upozorňujete na to, že v nej máte niečo cenné, čo ešte viac priťahuje pozornosť zlodejov,“ píše jeden z bezpečnostných pracovníkov.  Lepšia varianta je použitie zámku TSA (Transportation Security Administration), ktorý síce nie nie je stopercentný, ale je určite bezpečnejší ako obyčajné zámky na kľúčik. Pokiaľ by sa zlodej vlámal do vášho kufru tak, že by poškodil zámok, aktivizuje sa indikátor, ktorý majiteľa upozorní, že sa niekto snaží dostať do jeho batožiny. 

kufrujte.sk

 2. Visiačky s adresou a menom 

V prípade že vám zlodej ukradne batožinu, dostáva sa priamo k informácii, kde bývate. A keďže  veľa ľudí robí tú chybu, že má v kufri odložené aj kľúče od domu a auta, je to pre zlodeja úplna výhra. Odborníci preto odporúčajú, písať si na visačku maximálne telefónne číslo.

landoftraveler.com

3. Kľúče, dôležité dokumenty a pár kusov oblečenia v príručnej batožine!

Prečo máte mať kľúče a dôležité dokumnety v príručnej batožine je jasné z predchádzajúceho bodu. Odporúča sa ale mať so sebou vždy aj pár kúskov oblečenia pre prípad, že by sa váš kufor niekde na letisku stratil a mal by pár dní meškanie. 

Komentáre