Úplne nový bytový komplex vyrastie na predmestí ruského mesta Petrohrad. Je určený pre 210 výlučne vegetariánskych rodín vyznávajúcich zdravý životný štýl. Nejedná sa totižto len o vegetariánstvo, ale okrem iného sa budúci nájomcovia nájomnou zmluvou zaväzujú aj tomu, že nebudú konzumovať žiadny alkohol ani cigarety. Potenciálni obyvatelia budú hodnotení špeciálnou hodnotiacou komisiou, ktorá zostupuje samotného developera.

zdroj: vedavillage.com

Projektová manažérska pani Maja Podlipská sa vyjadrila, že cieľom tohto projektu je zhromaždiť na jednom mieste ľudí, ktorí vyznávajú rovnaký životný štýl, hodnoty a postoje. Neoddeliteľnou súčasťou tohto projektu je aj jogové centrum, posilňovňa, wellness, vegetariánska reštaurácia a rôzne iné obchody. Prvé dva objekty už stoja a zvyšok komplexu by mal byť dostavaný v priebehu budúceho roku.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU
zdroj: vedavillage.com

Tento projekt je v Rusku zatiaľ ojedinelým no dá sa očakávať, že v prípade veľkého záujmu sa budú dostavovať aj ďalšie podobné objekty. Prvá vegetariánska štvrť bola postavená už v roku 2012 v Indii.

https://www.youtube.com/watch?v=U7qGK19MIKM

zdroj: vedavillage.com

 

Komentáre