Záhradné chodníky

Záhrada nemusí byť pekná na pohľad len v lete, keď je udržiavaná. Ozdobou môže byť aj počas zimných nocí. Stačí ju  pekne nasvietiť. Možností je dostatok. Či už sú to chodníky, ploty, prístrešky, alebo stromy, dajú sa nájsť také solárne záhradné svietidlá, ktoré dodajú záhrade nočnú atmosféru. Ak chceme ešte pred prvým snehom vyznačiť chodníky, stačí do zeme zapichnúť svietidlá na tyčke vedľa chodníku. Je to jednoduché, keďže celá inštalácia spočíva práve v tom zapichnutí. Cez deň sa zo slnka nabíja batéria, v noci svietidlo svieti. Solárny panel sa postará o elektrickú energiu.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Visiace svietiace ozdoby

Svietidlá nemusia byť v záhrade len na zemi. Na výber sú rôzne solárne dizajnové svietidlá, ktoré sa môžu rozvešať na konáre stromov, alebo rôzne konštrukcie. Tu nájdeme tiež široký výber rôznych dizajnov. Rôznofarebné alebo jednofarebné, tlmene alebo jasnejšie svietiace. Môžeme ich vzájomne kombinovať, nie sú spojené žiadnym káblom, takže môžeme meniť nielen ich počet, ale aj ich rozmiestnenie podľa svojich vlastných predstáv. A nemusíme si robiť žiadne starosti s elektrickými zásuvkami, každé svietidlo má vlastný zdroj elektriny, ktorý si dobíja pomocou solárnej energie.

Svetelné reťaze

Veľmi obľúbené sú solárne svetelné reťaze. Tieto dizajnové svietidlá môžu byť využité na ozdobenie rôznych častí záhrady. Môže to byť plot, alebo detská preliezačka. Môžu visieť z prístrešku, a samozrejme, vyzdobiť môžu stromček. Zároveň sa z nich stane vianočné osvetlenie.

Dodávané sú v rôznych dĺžkach, s rozličnými počtami žiaroviek. Nemusia to však byť len obyčajné svetelné reťaze. Môžete si vybrať z viacerých doplnkov na žiarovky, a odrazu budú na stromčeku žiariť kvietky, vážky alebo minigule. A zdrojom energie bude slnko.

Svietiaci stromček do okna

Nemáte záhradu, ale chceli by ste mať svietiaci stromček doma? Aj na vás bolo myslené. Môžete si vybrať zo solárnych stromčekov, ktoré je možné zapichnúť buď do zeme, alebo do kvetináča. Malý solárny stromček so zabudovaným solárnym panelom? Alebo o trošku väčší, ktorý bude v kvetináči pri stene, a solárny panel bude na okne, spojené len káblikom? Ani jeden však nepotrebuje elektrickú zásuvku. Len slnko na nabitie batérie.

Všetky tieto solárne svietidlá dokážu priniesť zaujímavú atmosféru, skrášliť vybraný priestor. Majú však jedno spoločné. Nepotrebujú elektrickú sieť. Energiu získavajú zo slnečných lúčov. Je to veľmi výhodné aj z bezpečnostného hľadiska. Keďže používajú veľmi nízke napätie, aj pri náhodnom poškodení sú úplne bezpečné pre deti aj domácich miláčikov. Ich hlavnou výhodou však je, že môžu svietiť celé noci, a ich prevádzka nás nebude vďaka solárnym panelom nič stáť.

Komentáre