Pri zariaďovaní svojho bývania má veľkú výhodu to, že takmer všetky doplnky a konštrukčné riešenia by mali byť dlhodobého charakteru a nepotrebujú častú obmenu. Z tohto dôvodu môžu byť niekedy ale zároveň aj náročné na inštaláciu a samozrejme aj náklady. Jednou z nemenej podstatných vecí je však aj správny výber, s ktorým vám teraz pomôžeme.

Začnite tam, kde aj váš domov

Každé bývanie začína vchodom, takže vzhľad a spoľahlivosť vstupných dverí okamžite vytvorí všeobecný tón a môže o majiteľoch veľa povedať. Pri výbere dverí chce každý vyriešiť dve, na prvý pohľad, protichodné úlohy: Pôsobiť a odstrašiť.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU
zdroj: obliekameokna.sk

Vyberajte dvere a okná podľa materiálu

Zabudnite ale na chvíľu na dizajn dverí a zvážte problém založený na funkčných a technických charakteristikách výrobku. Ak si chcete vybrať správne dvere, potrebujete vedieť, čo sa skrýva pod obkladovými panelmi a iným obložením v okolí ich umiestnenia. Materiál samotných dverí je samozrejme ale najdôležitejší, pretože ovplyvňuje ich dlhodobé funkcie a využitie.

Drevené dvere sa zachovali v mnohých apartmánoch v starých ale aj novo postavených rodinných domoch, no čo najskôr sa ich teraz pokúšajú nahradiť kovovými, ktoré sú nepochybne vodcami trhu vstupných dverí.

K dispozícii sú tiež plastové, vstupné dvere odolné proti nárazu, vystužené kovovými vložkami. Je zmysluplné ich umiestniť do chránených oblastí, kde je pravdepodobnosť výskytu votrelcov pomerne nízka, alebo v domoch s bežnými úsekmi do dvoch alebo troch bytov.

zdroj: windowworld.com

V súvislosti s materiálom je dôležitá aj ich povrchová údržba. Pri dreve by ste mali byť opatrnejší, plast znesie viac, no niekomu sa zasa do dizajnu hodí prírodný materiál, pretože krásna travertínová dlažba by sa možno s niektorými prvkami viac bila.

Na čo si dať pozor pri oknách?

Samozrejme na kvalitu plastu, niekto si môže vybrať drevené, ale v rámci nižšej ceny je nové plastové okno stále výhodnejšie a vďaka moderným profilom nemusíte rozdiel ani spoznať. Dôležité je logicky aj sklo, koľko komôr si zvolíte, záleží len na vás, čím viac toho budete špecifikovať a potrebovať, cena sa bude automaticky navyšovať. Ale ako sme spomínali, z dlhodobého hľadiska sa investície v tomto smere oplatia, pretože kto by chcel každý jeden rok meniť okná a dvere za nové.

Dajte si pozor aj na správne veľkosti a potom nezabudnite ani na konkrétny dizajn.

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here