Veľa ľudí má rado dobrodružstvo a na cestovanie využíva stopovanie. Určite by ste však nemali stopovať na kanadskej ceste číslo 16. Dokonca o tom varuje aj pár miestnych billboardov, na ktorých je napísané: „Dievčatá nestopujte autá, vyčíňa tu vrah!“.

Dôvod umiestnenia tohto billboardu je až hrôzostrašný. Za posledných 50 rokov totižto v blízkosti cesty zmizlo alebo bolo zavraždených najmenej 18 dievčat, no neoficiálne informácie hovoria o úplne iných číslach. Niektoré telá sa po niekoľkých rokoch podarilo vypátrať, no po iných sa doslova ako keby zľahla zem. Nechválne známa cesta sa tiahne prírodou medzi mestami Prince George a Prince Ruppert, Britská Kolumbia.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU
zdroj: Beyond Productions / Dark Minds

Krvavá história tejto cesty sa tiahne ešte do roku 1969, kedy v jej blízkosti začali miznúť prvé ženy. Prvou známou obeťou bola 27-ročná Gloria Moody, ktorú videli naposledy vychádzať z baru vo Williams Lake 25. októbra 1969. Hneď na druhý deň našla polícia už len jej bezvládne telo. Niektoré dievčatá sa nevedomky zahrávali s osudom, iné zas len mierili do práce alebo do školy na bicykli. To bol aj prípad len 12-ročnej Monici Jack, ktorá zmizla v roku 1978. Tá vyrazila na bicykli do 20 km vzdialeného mesta na nákup. Z obchodu sa dievčatko však už nevrátilo a jediné čo sa po našlo bol jej bicykel. Všetko sa zmenilo až v roku 1995, kedy sa lesníkom o niekoľko kilometrov ďalej podarilo nájsť ľudské ostatky. Ich analýza dokázala, že sa jednalo o nezvestnú Monicu Jack.

zdroj: highwayoftears.org

Podľa informácii miestnych obyvateľov sa počet nezvestných môže pohybovať až na úrovni 50 dievčat. V roku 2013 polícia informovala o tom, že údajne po 36 rokoch našli vraha malej Monici. Obvinili istého 67-ročného Garryho Taylora Handlena, ktorý bol podozrivý z viacerých brutálnych vrážd.

zdroj: highwayoftears.org

V roku 2002 sa v oblasti stratila 25-ročná Nicole Hoarová. Po tomto prípade dokonca polícia vytvorila aj zvláštny útvar zaoberajúci sa len nevyriešenými prípadmi neezvestných a zavraždených žien z diaľnice číslo 16. Polícia informovala o tom, že aj keď boli ženy zavraždené podobným spôsobom, vylučuje že by išlo o vyčínanie jediného vraha. Túto skutočnosť podporuje aj fakt, že sa tieto vraždy a zmiznutia dejú už viacej ako 50 rokov.

V čom sa vraždy podobajú? 

Väčšina dievčat bola pred smrťou sexuálne zneužitých a následne buď uškrtená, alebo brutálne zbitá na smrť. Každé nájdené telo vykazovalo známky veľmi brutálneho zaobchádzania.

zdroj: en.wikipedia.org

V roku 2010 sa polícii podarilo vypátrať ďalšieho vraha. V neskorých nočných hodinách stretli v blízkosti cesty podozrivého muža v aute s drogovou minulosťou. Keď ho začali vyšetrovať, podarilo sa im na základe stôp pneumatík nájsť telo 15-ročnej Lauren Lesley. Dievča už neprajavovalo žiadne známky života a taktiež bola sexuálne zneužitá a dobitá brutálnym spôsobom. Súd poslal 20-ročného Codyho Alana Legebokoffa okamžite do väzenia za 4 vraždy.

zdroj: mikkolagerstedt.com

Ani po tomto sa však vraždy neskončili. V roku 2011 sa stratila 21-ročná Madison Scott, ktorá bola naposledy videná na party s kamarátmi pri jazere, neďaleko tejto nechválne známej cesty. Deň po večierku o nej však už nikto nepočul a domov taktiež nedorazila. Rodičia a kamráti si najskôr mysleli, že sa len niekde zdržala a nemá signál, no ako sa ukázalo, nebola to pravda.

Celú party pri jazere ešte prvý večer pokazila hádka a všetci okrem Madison z miesta odišli. Keď sa jedna jej kamarátka ráno na miesto vrátila, jej auto tam ešte stále stálo, no Madison však už nie. Mladá žena za sebou nenechala žiadne správy ani stopy. Jej telo ani žiadne stopy neboli dodnes nájdené.

zdroj: Beyond Productions / Dark Minds

Úrady a policajné zložky sa zhodujú, že okolitá divočina je pre násilníkov a podobné typy prakticky ideálna. „Mestá sú od seba dostatočne vzdialené a spojené dlhými opustenými cestami. Na mnohých miestach chýba aj signál. Popri ceste je aj veľmi veľké množstvo odbočiek na opustené lesné cesty.“

Mladé ženy v okolí aj tak často stopujú popri ceste a často si nedávajú na seba dostatočne pozor. Dúfajme však, že podobné prípady sa už viacej nebudú opakovať.

https://www.highwayoftears.org

 

 

 

 

 

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here