Na diaľnici pri meste Las Vegas sa podarilo zachytiť naozaj nezvyčajný úkaz. Okoloidúcemu vodičovi sa na diaľnici podarilo nakamerovať vodiča Tesla Model X, ktorý si jednoducho za volantom pospal a celé riadenie automobilu nechal na ich vyspelého Autopilota.

zdroj: Getty Images

Predbiehajúci vodič zostal najskôr v šoku, no až potom si uvedomil, čo sa vlastne deje. Na záberoch vôbec nie je vidno, že by mal vodič automobilu Tesla ruky na volante a jeho posed v aute vyzerá tak, že si naplno užíva komfort sedadiel. Zo záberov to nie je úplne jasné, no pravdepodobne si počas jazdy pospal.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Spoločnosť Tesla na svojich oficiálnych webových stránkach uvádza, že sa v každom ich vozidle nachádza harware, ktorý je schopný úplného autonómneho riadenia vozidla. V ponuke je aj jeho príplatková verzia, ktorá stojí zhruba $5,000.

https://www.youtube.com/watch?v=MAfhKzQz48U

Pokročilý autopilot ponúka svojim zákazníkom úplné autonómne riadenie. Prispôsobuje rýchlosť vozidla k aktuálnej premávke, udržuje vozidlo v jadznom pruhu, dokáže automaticky meniť jazdné pruhy podľa potreby, na diaľnici dokáže odbočiť alebo zísť z diaľnice, na základe pokynov z navigačného systému.

Komentáre