V slovinskom Maribore sa dnes odohrali neuveriteľné veci. Naša reprezentantka Petra Vlhová sa stala spoločne s Mikaelou Shiffrinovou víťazkou obrovského slalomu žien v rámci Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní.

Vlhová aj Shiffrinová v súčte oboch kôl dosiahli presne identický čas 2:31:31 min. Na treťom mieste sa umiestnila Nórka Ragnhild Mowinckelová s odstupom 93 stotín sekundy.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Víťazstvo našej Petry Vlhovej je o to krajšie, že ešte po 1. kole zaostávala za svojou najväčšou súperkou o 48 stotín skundy, no v druhej jazde to dokázala napraviť a zajazdiť najlepší čas zo všetkých pretekárok.

Pre Peťu je to celkovo druhé kariérne víťazstvo v obrovskom slalome SP. Na druhej strane pre Shiffrinovú je to už deviaty triumf v obrovskom slalome vo Svetovom pohári v kariére, čím sa vyrovnala doterajšej americkej rekordérke Tamare McKinneyovej.

„S Mikaelou po celú sezónu zvádzame niekedy aj veľmi tesné súboje a dnes sme si to prvé miesto podelili. Je to výborné pre nás obe, ja sa z toho veľmi teším,“ povedala Petra vo svojom prvom rozhovore hneď po pretekoch.

Komentáre