Slovenská lyžiarka Petra Vlhová pokračuje vo svojej fantastickej sezóne a v šiestom klasickom slalome sezóny Svetového pohára sa umiestnila na prvom mieste.

V utorok konečne po piatich druhých miestach už nebola nad jej sily ani 23-ročná Mikaela Shiffrinová, ktorá chcela ôsmym pokusom vyrovnať rekord víťazných slalomových triumfov v podujatiach Svetového pohára v rade. Jej plány jej však prekazila skvelá Petra Vlhová, ktorá jej v vyfúkla prvé miesto.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU
zdroj: FOTO TASR – Martin Baumann

Petra Vlhová bola v posledných doterajších piatich slalomoch vždy druhá a za jej azda najväčšou rivalkou Mikaelou Shiffrin. Dnes to však Peťa znova dokázala! V dnešnom náročnom preteku, ktorý sprevádzalo husté sneženie si Peťa dokázala ustrážiť vedenie a umiestnila sa na konečnom prvom mieste. V rakúskom Flachau sa jej teda podarilo prerušiť víťaznú sériu svojej rivalky a zvíťazila s odstupom 15 stotín sekundy.

„V prvom rade ani neviem, čo mám povedať. Konečne som previedla skvelé druhé kolo bez chyby. Keď som prešla cieľom a videla, že som prvá pred skvelými slovenskými fanúšikmi, bol to nádherný pocit. Je to môj najkrajší deň. Pred druhým kolom som sa rozprávala s trénerom, ktorý mi povedal, aby som to pustila a zdolala Mikaelu. Dnešok je nádherný. Chcem sa poďakovať fanúšikov, svojmu trénerovi za skvelé prácu a aj svojmu tímu,“ povedala Petra Vlhová po siedmom kariérnom triumfe vo Svetovom pohári.

https://www.youtube.com/watch?v=Af1O7asbkYg

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here