Dvaja potápači zažili vo vodách Nového Zélandu skutočne nezvyčajný zážitok. Pod morskou hladinou totižto narazili na veľmi zvláštneho živočícha, ktorý im pripomínal prázdny veterný rukáv.

zdroj: adaptnetwork.com

Ako sa neskôr zistilo, vôbec nešlo len o jedného obrovského živočícha ale o milióny drobných organizmov žijúcich v jednej obrovskej prepojenej kolónii. Takéto drobné organizmy sú vedcom známe pod názvom pyrosomes a najčastejšie sa vyskytujú v pacifických vodách. Len málokedy však ich kolónia dorastie až do takto obrovských rozmerov. Jeden z potápačov stretnutie s organizmami opísal: „Nemal som ani len tušenie, že podobné stvorenie vôbec existuje a stretnúť ho takto vo vode bolo pre nás šokujúce!“

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Pohľad na niečo také bol zarážajúci a ohromujúci zároveň. V blízkosti tej kolónie sme zostali len nutnú dobu na to, aby sme si ju mohli celú poriadne preštudovať,“ dodal neskôr. Pravdou je, že potápači mali naozaj veľké šťastie. Stretnutie týchto organizmov pod vodou je nesmierne ojedinelé a už vôbec nie až v takýchto rozmeroch. Zaznamení takýchto stretnutí existuje len pár.

 

 

Komentáre