Keď sa povedia Bojnice, tak asi každého z nás napadne krásny Bojnický zámok, ktorý je dominantou nielen mesta, ale aj celého regiónu. Denne ho navštívia stovky turistov nielen zo Slovenska, ale aj zo zahraničia. Minulý rok v Bojniciach pribudla ďalšia turistická atrakcia, s názvom Čajka v oblakoch, ktorá meria 35 metrov a prevýšenie má 30 metrov. K vyhliadke v Bojniciach však nedávno dorobili aj ďalšie pútavé miesta, ktoré potešia predovšetkým tých najmenších návštevníkov.

Zdroj: Jozef Fabo

K Čajke v oblakoch postupne dorábajú aj doplnkové atrakcie, ktorými chcú do Bojníc a okolia prilákať ďalších návštevníkov. Pri vstupe do areálu vítajú milovníkov prírody kamenné vežičky. Rovnako pribudli aj štyri šmolkodomčeky, ktoré slúžia na hranie pre najmenších. Tí sa môžu zahrať aj na veľkom zábavnom ihrisku a tiež sa dokončuje aj drevený hrad.

Zdroj: Jozef Fabo
Zdroj: Jozef Fabo
Zdroj: Jozef Fabo

Hlavným cieľom je osloviť návštevníkov Bojníc natoľko, aby tam namiesto pár hodín strávili niekoľko dní. Kúpele Bojnice, ktoré sú majiteľmi veže, zatiaľ investovali do areálu Čajky v oblakoch 14 miliónov eur.

Komentáre