Podľa tradičného čínskeho učenia Feng Shui by mala byť spálňa vzdušná, aby v nej mohla prúdiť energia. Čím menej nábytku, tým lepšie. Dôležitý je tiež poriadok a čistota. Chce to ale omnoho viac.

Farby v spálni

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Pre ten správny odpočinok vyberte do spálne tlmené odtiene týchto farieb: béžová, sivá, hnedá, modrá, zelená, fialová či ružová. Platí to aj u posteľnej bielizne a moderných prehozov na posteľ. V spálni by ste sa mali vyvarovať ostrých, výrazných alebo žiarivých farieb, ktoré vás rozrušia.

Spálňa by mala mať aj správne osvetlenie

Centrálne osvetlenie spálne by malo byť tlmené vhodne a rozptýlené, aby nevznikli nepotrebné tiene. Luster musíte zvoliť v primeranej veľkosti. Nezabudnite na nástenné, nočné lampy na čítanie, pretože hlavné svetlo pre bežné videnie nebude stačiť.

zdroj: drmaytorena.com

Len to, čo je skutočne nutné

Hľadáte odpoveď na otázku, aký nábytok kúpiť do spálne? Môžete si jednoznačne odpovedať takto: Len to, čo je potrebné a pre tento účel skutočne nutné! Zbavte sa preto všetkých nepotrebných vecí, najmä toho, čo zabraňuje bezproblémovému spánku a odpočinku. Vymeňte televíziu za veľkú posteľ z masívu a máte všetko dôležité. Pomôcť vám môže aj dobrá kročajová izolácia, vďaka ktorej budete mať v spálni pokoj a ticho.

Umiestnenie postele

Energia by mala počas vášho spánku prúdiť okolo celej postele – je teda vhodné mať priestor po stranách, ale aj pod samotnou posteľou.

Mala ba byť ideálne umiestnená tak, aby ste mali za hlavou múr a mali prehľad o oknách a dverách, posteľ by nemala byť umiestnená priamo oproti nim.

Poloha podľa svetových strán hrá tiež veľmi významnú úlohu. Priaznivý smer pre polohu hlavy v posteli sú sever, východ, západ a juhovýchod.

zdroj: naradie.blogspot.com

Doplnky

Veľa ich nepotrebujete. Možno pekné koberce pod nohy, na ktoré ráno vkročíte priamo z postele. Tienenie okna by malo byť zaistené tiež, pretože niekedy je nutné navodiť správnu atmosféru aj počas dňa. A samozrejme všetko pre pohodlné spanie, kvalitná matrac, vankúš a prikrývku. To sú tie najpodstatnejšie veci, ktoré vám v spaní brániť určite nebudú, všetko navyše je už problém.

Komentáre