sobota, 24. októbra 2020
Úvod Headline Talianske prosecco bolo oficiálne zapísané do svetového dedičstva UNESCO

Talianske prosecco bolo oficiálne zapísané do svetového dedičstva UNESCO

Najviac vyvážané talianske víno sa dočkalo veľkej pocty

Aktuálna cena Huawei P30 Pro 6GB/128GB Dual SIM v slovenských e-shopoch: € - € (Zdroj: Heureka.sk, )

Milovníkov prosecca na celom svete táto správa zahriala pri srdci. Talianske vinice najviac vyvážaného a najviac produkovaného šumivého vína na svete sú od júla 2019 oficiálne zapísané v zozname Svetového dedičstva UNESCO. Konkrétne ide o vinice, ktoré sa rozprestierajú na kopcoch severného Talianska medzi mestami Conegliano a Valdobbiadene, odkiaľ pochádza najkvalitnejšie prosecco na svete.

Zdroj: cosmopolitan.fr

O tejto novinke informovali benátske regionálne noviny Il Corriere della Sera, ktoré poodhalili aj niečo málo z minulosti viníc: „Vinice boli minulé polstoročie obrábané chudobnými roľníkmi. Je to miesto, na ktorom sa tisíce poľnohospodárov snažilo vybudovať budúcnosť pestovaním viniča na kopcoch tak strmých, že nie je možné na nich použiť nijaké poľnohospodárske stroje. Práve oni obetovali svoj život skutočnej kultúrnej krajine.“

Zdroj: swirlwinegroup.com

O tom, že toto šumivé víno patrí medzi najviac vyvážané do krajín mimo Talianska svedčia aj čísla – v roku 2019 export do iných krajín vzrástol až o 21%. O zapísaní viníc do zoznamu UNESCO sa rozhodovalo v azerbajdžanskom meste Baku. Taliansky minister zahraničných vecí a minister poľnohospodárstva Gian Marco Centinaio sa vyjadril, že tento deň sa stal historickým dňom nielen pre Benátky, ale aj pre celé Taliansko.

Komentáre

8,780Followers
7Subscribers