O tom, že aj zvieratá majú svoje city asi nemusíme nikoho presviedčať. Dôkazom je aj tento úžasný a dojímavý príbeh kosatky dravej, ktorej príbeh zaujal média po celom svete. Jedinec, ktorého majú biológovia označeného ako J-35 porodil svoje mláďa ešte 24.6.2018, no žiaľ jej mláďa krátko po pôrode uhynulo.

zdroj: people.com

Už z minulosti vedci poznajú prípady, kedy kosatky po uhynutí svojich potomkov tlačili pár hodín alebo deň, no takýto prípad, kedy kosatka dravá nechcela opustiť svoje mláďa celých 17 dní a tlačila ho pred sebou doteraz ešte nebol zaznamenaný. 

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Smutná kosatka odmietla opustiť svojho mŕtveho potomka viacej ako 2 týždne a keď aj sa od neho vzdialila, tak len na pár minút a potom sa vrátila. Jej strastiplná púť bola pravdepodobne ukončená potopením tela potomka na morské dno.

zdroj: news.sky.com

Biológovia plánovali zachytiť moment kedy kosatka opustí svoje mláďa, aby mohli jeho telo využiť na pitvu a presné určenie smrti, no žiaľ sa im to nepodarilo a tak presnú príčinu smrti už nezistia.

Uplynulý víkend biológovia už zaznamenali kosatku J-35 ako sa pripojila ku svojej tradičnej skupine „Southern resident killer whales (SRKW)“, ktorú výskumníci dôkladne monitorujú, keďže v nej zostáva nažive približne 75 jedincov.

Komentáre