Čas dovolenky je obdobím psychickej a fyzickej regenerácie. Každodenné starosti vymieňame za oddych na lehátku pri vode a pracovný oblek za ležérne tričko a plavky. Naše telo však potrebuje každodenný pohyb aj v tomto období. Čo sa totiž prestáva hýbať, začína chradnúť.

Týchto 5 jednoduchých cvikov vás udrží vo forme aj počas dovolenky. Nezaberú vám viac ako 30 minút a výsledok bude viditeľný.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Split squats

Cvik zameraný na dolné končatiny, primárne na prednú stranu stehien. Split pozícia nám umožní sústrediť sa na každú nohu zvlášť a pracovať tak s mierne vyššou záťažou. Chrbát ostáva rovný, stred tela je aktívny aj počas nádychu a plecia držíme v jednej línii.

Single leg deadlift

Jedna z variácii mŕtveho ťahu bez externého bremena, kedy pracujeme na jednej nohe a tak posilňujeme nie len stabilitu, ale krásne precítime aj zadnú stranu stehien, sedacie svaly, vzpriamovače chrbta a svaly telesného jadra.

Push up Walkout

Cvik posilňujúci nie len silu ramien, ale aj prsné svaly, brucho a natiahneme pri ňom aj zadnú stranu stehien. Dôležite je zafixovať v planku pevnú polohu a neprehnúť sa v driekovej chrbtici.

Commando push up + Side plank

Tip kľukov určený nie len na silu tricepsov, ale posilní aj core (stred tela), plecia a stabilitu v polohe side planku. Hlava ostáva v predĺžení chrbtice a teda sa nepredkláňa, ani nezakláňa.

Cross body v Up

Variácia cviku na precvičenie brušných svalov. Treba kontrolovať pohyb a nepreťažiť najmä spodnú časť chrbtice. I keď variácie ako sú napríklad sed – ľah nevyužívam príliš často, niekedy sa k nim rád vraciam napríklad aj pre pestrosť tréningu.

I keď si na dovolenku ideme najmä oddýchnuť, skúste si nájsť chvíľku pre svoje telo a malý kúsok pohybu. Hormóny ktorých činnosť podporíte vám zlepšia nie len náladu, ale budete mať zo seba radosť, že ste spravili niečo dobré pre svoje zdravie.

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here