Neustále máme možnosť čítať informácie o tom, aké sú kryptomeny riskantné a pomerne nestále. Výnimkou nie je ani jedna z hlavných kryptomien, slávny Bitcoin. Iba 22-ročný Aarni Otava Saarimma zarobil desiatky miliónov dolárov vďaka svojej správnej investícii do Bitcoinu v čase jeho začiatkov. Nedávno však doplatil na svoju naivitu.

zdroj: casino.org

Mladík dostal od istej skupinu mužov veľmi zaujímavú ponuku investovať do nového projektu. Ako mu ďalej vysvetlili, tým projektom bolo kasíno s novou vlastnou kryptomenou (Dragon Coin). Tá mala byť používaná na hranie všetkých hier v kasíne. Toto kasíno sa malo nachádzať priamo v centre hazardu v čínskom meste Macau.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU
zdroj: money.cnn.com

Aarni tvrdeniu týchto mužov uveril, zobral svojich 5565,4 Bitcoinov (v tej dobe mali hodnotu asi 24 miliónov dolárov) a všetky ich zveril do rúk svojich nových obchodných partnerov. Od tohto okamihu svoje peniaze už nikdy nevidel. S odstupom času Fín pochopil, že svoje peniaze tak rýchlo už neuvidí a tak okamžite kontaktoval thajskú políciu. Policajným zložkám sa podarilo zistiť, že muži vymenili Bitcoiny za thajskú menu a následne ich rozložili na viacero účtov. Z týchto peňazí potom nakúpili pozemky, na to im však už policajti prišli. Je otázkou či mladý Aarni ešte svoje peniaze niekedy uvidí, no isté je že ak tak len zlomok z nich.

 

 

 

 

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here