Aktuálna cena Huawei P30 Pro 6GB/128GB Dual SIM v slovenských e-shopoch: € - € (Zdroj: Heureka.sk, )

Spoločnosť Apple, ktorú všetci veľmi dobre poznáme, prichádza s novinkou Apple card. Táto kreditná karta vás nadchne už pri pohľade na ňu. Od ostatných kreditiek sa odlišuje jej skutočne unikátnym dizajnom. Na karte nie sú žiadne čísla ani identifikačné údaje. Apple takto kladie dôraz na bezpečnosť a súkromie používateľov. Číslo Apple Card sa bezpečne uloží do zariadenia, a nebude ho vidieť obchodník ani výrobca. 

Apple

Kvôli bezpečnosti táto karta taktiež nepodporuje bezkontaktnú platbu. Tá sa dá sporotredkovať len prostredníctvom Apple pay na tvojom mobilnom telefóne alebo hodinkách. 

Vydanie tejto platby je úplne bez poplatkov. Na registráciu ti úplne postačí svoj iPhone, konkrétne aplikácia Wallet, kde použivateľ vyplní základné údaje a následne karta naskočí v spomínanej aplikácií Wallet. Fyzická karta by mala byť doručená na adresu do pár dní. 

Apple

Apple tiež prichádza s caschback systémom, ktorý funguje následovne. Z každej sumy, ktorú v obchode zaplatíte, dostanete určité percento z nákupu späť na svoju kartu. Na účet sa pripíšu okamžite a vy ich môžte aj okamžite využiť. Pri platbe fyzickou kartou dostaneš 1 % z nákupu, pri platení prostredníctvom Apple Pay 2 % a za nákupy výrobkov priamo od výrobcu až 3 %. 

Jediná nevýhoda je, že Apple uviedol túto novinku zatiaľ len na domácom trhu, a tak si musíme na túto vymoženosť počkať, kým príde aj k nám. 

Komentáre