Aktuálna cena Huawei P30 Pro 6GB/128GB Dual SIM v slovenských e-shopoch: € - € (Zdroj: Heureka.sk, )

Doteraz to bolo logicky tak, že keď sa človek narodí, je buď muž alebo žena. Nič viac, nič menej. Dievčatkám sa kupovali ružové šatôčky, bábiky a detské maľovatká. Chlapci mali svoju výbavu väčšinou v modrej farbe a hrávali sa s autíčkami, bagrami a s robotmi. Takto to vyzeralo doposiaľ. 

Do popredia sa však čoraz viac dostáva komunita LGBTI. Tá si vyžaduje právo rozhodnúť sa “čím chcem byť” aj pre tých najmenších. Ľudia, ktorí pod túto komunitu spadajú, sú zástancami takzvanej nonbinárnej výchovy. Tvrdia, že vychovávať dieťa na základe pohlavia je diskriminačné a hlúpe. Práve preto sa rozhodli dať svojim deťom na výber: “Chceš byť dievčatko? Chlapec? Alebo niečo úplne iné? Je to úplne v poriadku! Buď tým, kým chceš byť.”

scmp.com

 Títo ľudia chcú vraj dosiahnuť najmä to, aby ich deti neboli posudzované na základe toho, akú farbu či typ oblečenia nosia, aké majú športové výsledky, s čím sa hrajú, alebo podľa toho či chodia na dámsku alebo pánsku toaletu. V podstate sa im nemôžu dostať pod kožu. Majú totiž priveľa „práce“ s otázkami typu: „Čo si vôbec zač?“ Nonbinárne deti na to však často odpovedajú protiotázkou: „Záleží na tom?“

Komentáre