Aktuálna cena Huawei P30 Pro 6GB/128GB Dual SIM v slovenských e-shopoch: € - € (Zdroj: Heureka.sk, )

Marihuana by po novom nemusela byť známa len ako droga s nelegálnym držaním, ale ako oficiálny spôsob na liečenie oslabenej imunity a na boj proti rakovinovým bunkám. Doteraz sme marihuanu v lekárskom prostredí poznali vo forme mastí a gélov na vonkajšie použitie, ale vďaka nemeckým lekárom by sa raz mohla liečba posunúť ďalej a využitie marihuany by v prípade rakoviny mohlo pomôcť potlačiť bolesti a zabrániť bujneniu rakovinových buniek – a teda zachraňovať životy.

Zdroj: pixabay.com

Čaro tejto rastlinky totiž spočíva v chemických látkach, ktoré sa v nej nachádzajú. Látka známa ako THC by tak okrem ilegálneho potešenia vedela priniesť aj zdravotné benefity. Lekári sú toho názoru, že chemické látky obsiahnuté v rastline by mohli zastaviť šírenie rakoviny v tele, zablokovať prísun krvi do nádorov a zvýšiť efekty chemoterapie. Pre definitívne potvrdenie priaznivých účinkov bude potrebné túto metódu otestovať na viacerých chorých pacientoch. 

Zdroj: pixabay.com

Okrem iného by marihuana vedela pomôcť pri nevoľnostiach, ktoré sa dostavujú po liečbe chemoterapiou a pri bolestiach. Podľa expertov, ktorí štúdiu vykonávali, by sa tak vyriešil problém s nedostatkom liekov na liečbu rakoviny, ktorých je všade nedostatok. Okrem boja proti zákernej chorobe má prospešné účinky pri duševných problémoch, strese, depresiách a úzkosti. Zázračná rastlinka dokáže tiež stimulovať imunitný systém, činnosť mozgu a systém hormónov, momentálne by však jej užívanie na takéto účely viedlo priamo do väzenia. Pri jej nadmernom užívaní však človek riskuje závažné duševné problémy, akými sú zvýšená miera psychózy alebo schizofrénia.

Zdroj: pixabay.com

Marihuana je momentálne na lekárske účely dostupná vo viac ako polovici štátov USA – používajú sa pri nespavosti, agresii a pri stavoch úzkosti. V štúdii, ktorú nemeckí lekári vypracovali, poukazujú aj na príbeh ženy, ktorá sa vďaka marihuane zotavila zo štvrtého, terminálneho štádia rakoviny čreva a žalúdka. Tiež dúfajú, že jedného dňa by sa touto metódou mohlo pomáhať autistom a ľuďom trpiacim ekzémom a psoriázou.

Komentáre