Susedov si nevyberieme. Poschodia panelákov občas obývajú naozaj zaujímaví nájomníci, s ktorými sa ich susedia rozhodne nenudia. Niekto je toho názoru, že ľudstvo hlúpne a že nová, dnešná generácia ľudí je toho vraj dôkazom… Sťažnosť z roku 1705 pochádzajúca z Edinburghu však túto teóriu vyvracia. Práve vtedy sa totiž majiteľ pekárničky v centre starého mesta sťažoval na to, že jeho sused chová v byte na prvom poschodí slona. Slona, ktorý mu zničil pekáreň i biznis.

Zdroj: pixabay.com

Novoobjavený list pochádzajúci z 23. novembra 1705 je napísaný pekárom Adamom Kerrom, ktorý sa v ňom sťažoval na istého Holanďana. Dôvodom malo byť zničenie jeho pekárne na prízemí slonom, ktorého Holanďan choval u seba v byte – jedno poschodie nad pekárňou. Za všetko mohli slonie výkaly, ktoré vo veľkom množstve presakovali spoločne s vodou cez poschodie do Adamovho obchodíku. V liste píše, že išlo o obrovské množstvá, ktoré mu pokazili pec a zničili priestory pekárne. 

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU
Zdroj: pixabay.com
Zúfalý pekár sa vo svojom liste dožadoval spravodlivosti a chcel, aby bol Holanďan predvedený pred súd a aby mu bol slon odobratý. Holanďan sa však nedal a požiadal súd a zastupiteľstvo Edinburghu, aby mohol slona predviesť verejnosti ako atrakciu. Súd mu vyhovel a tak sa slon-ničiteľ stáva atrakciou pre verejnosť. 
Predtým, ako sa zviera ocitlo na prvom poschodí tohto bytového domu, cestovalo po Európe a nakoniec zakotvilo v Edinburghu, kde bolo predané už spomínanému Holanďanovi Abrahamovi Severovi.

Žeby sa na Slovensku dialo niečo podobné?

Príspevok stránky Zomri official
Zdroj: facebook.com/zomriofficial

 

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here