Ako to tak vyzerá, Slovensko nie je jedinou krajinou, ktorej súčasný alebo minulý prezident sa dokázal na verejnosti strápniť svojim výrokom. Všetci si určite pamätáte výroky bývalého slovenského prezidenta ako „Organizácia spojených nádorov“ alebo „Rozhodnúť sa kandidovať do funkcie prezidenta hlavy štátu nie je jednoduché…“

Pôvodný chybný tweet prezidenta Trumpa
zdroj: Twitter

Teraz je však terčom posmechu prezident USA. Tím Kansas City Chiefs konečne po dlhých 50 rokoch vyhral prestížny Super Bowl a prezident Donald Trump sa im preto rozhodol k úspechu pogratulovať. Rozhodol sa tak urobiť prostredníctvom príspevku na sociálnej sieti Twitter, v ktorom si však pomýlil štát, z ktorého pochádzajú. 

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

V texte svojho gratulačného príspevku uviedol, že tím reprezentoval „Great State of Kansas“, no ako portál Mashable správne upozornil, výherný tím Kansas City Chiefs pochádza z mesta Kansas City v Missouri. Prezident Trump si svoju chybu síce rýchlo uvedomil a svoj tweet upravil, no internet na jeho chybu nezabudol, a tak sa screenshot začal šíriť po internete raketovou rýchlosťou. Výsmešné reakcie amerického ľudu na seba nenechali čakať.

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here