Neďaleko rodného mesta Melanie Trump bola umiestnená jej socha v nadživotnej veľkosti. Názory na ňu sú však rôzne. Aj napriek tomu, že Slovinci sú hrdí na to, kam až to ich rodáčka dotiahla, sochu považujú za potupujúcu a zahanbujúcu pre Melániu. Toto dielo sa tiež stretlo s veľkou vlnou celosvetovej kritiky. Niektorí si myslia, že ide o vtip a iným zas socha pripomína skôr postavičku Šmolinky, než americkú prvú dámu.

Zdroj: latimes.com

Výrobu sochy z dreva inicioval americký umelec Bran Downey, ktorý najal umelca Alesa Zupevca. Ten vytvoril podobizeň Melanie Trump z kmeňa lipy pomocou motorovej píly, no dielo v ľuďoch vyvoláva zmiešané pocity a na Melaniu sa vôbec nepodobá. Jediná vec, ktorá je podobná s realitou, je modrá farba znázorňujúca odev postavy – autor sa inšpiroval ikonickým outfitom z roku 2017, v ktorom sa Melania predviedla po boku svojho manžela Donalda.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU
Zdroj: latimes.com

Rodné meno prvej dámy USA znie Melanija Knaus, no keď sa začala venovať modelingu, zmenila ho na Melania Knauss. V roku 1996 sa usadila v New Yorku a o dva roky neskôr spoznala Donalda Trumpa.

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here