Aktuálna cena Huawei P30 Pro 6GB/128GB Dual SIM v slovenských e-shopoch: € - € (Zdroj: Heureka.sk, )

Thomas Dambo je umelec, ktorý pochádza z Dánska, no pôsobí takmer po celom svete. Jeho práca pozostáva z tvorby rôznych projektov. Hlavným materiálom, s ktorým pracuje, sú často odpadky, aby tak poukázal na ich opätovné využitie a znížil ich množstvo vo svete. 

Zdroj: boredpanda.com

Nedávno prišiel s novým projektom. Stavia obrovské drevené postavy trolov, ktoré schováva v divočine a v lesoch. “Dúfam, že tým pritiahnem ľudí od počítačových obrazoviek do prírody a znovu ich spojím s prírodným svetom. Všetky svoje obrovské plastiky staviam z recyklovaných materiálov, aby som ukázal potenciál tohto vzácneho materiálu, ktorý je často vyradený a stáva sa hrozbou pre prírodný svet.”, popisuje svoj najnovší projekt.

Zdroj: boredpanda.com
Zdroj: boredpanda.com

K realizácii projektu ho inšpirovala jeho vlastná minulosť. Už od detstva rád počúval rôzne rozprávky a príbehy a sníval o tom, ako sa raz dostane do magických svetov, ktoré sú plné drakov a trolov. Ako tínedžer začal písať svoje vlastné príbehy a rapovať, a tiež začal viac cestovať. V tomto projekte všetko skombinoval a vznikajú tak obdivuhodné umelecké diela.

Viac informácií o tomto zaujímavom projekte si môžete pozrieť vo videu nižšie.

Komentáre