Aktuálna cena Huawei P30 Pro 6GB/128GB Dual SIM v slovenských e-shopoch: € - € (Zdroj: Heureka.sk, )

Začnite správnym výberom tesniaceho tmelu

Pre tesnenie v kuchyniach a kúpeľniach by sa mali používať tzv. hygienické silikóny – so zvýšenou odolnosťou voči vlhkosti a plesniam.

Na utesnenie tradičných cínových kúpeľov, keramických alebo oceľových štrbín môžete použiť lacnejšie silikóny. Avšak ak chcete utesniť akrylovú vaňu, sprchu z PVC, drez alebo dekoračné medené kovanie, je absolútne nevyhnutné použiť neutrálne silikónové a zároveň cenovo dostupné tesniace tmely.

zdroj: parketynedvid.sk

Tento materiál na báze silikónu je väčšinou syntetický prvok obsahujúci približne 45 % silikónovej gumy, fungicídne a tixotropné aditíva a zmäkčovadlo. Môže byť priehľadný alebo s pridaním farebného pigmentu.

Vďaka nízkej cene a vysokým spotrebiteľským vlastnostiam sa tieto univerzálne špárovacie hmoty široko používajú pri individuálnej konštrukcii na utesnenie švov, trhlín, tesniacich spojov stavieb, povrchov alebo obkladov.

Váš domov bude po ich použití dokonalý

Kúpili ste si nový nábytok do kúpeľne, nalepili tapetu na stenu, zalištovali rohy stien a renovovali nádherné drevené parkety? To všetko môžete zdokonaliť aj pomocou týchto špeciálnych materiálov.

Pri správnom nanesení vhodného materiálu bude vyzerať všetko uhladene, nedokonalosti sa skryjú a vaše bývanie bude opäť príjemne krásne. Presvedčte sa, ako jednoducho to všetko so špárovacou hmotou alebo tesniacim tmelom zvládnete.

Komentáre