Najskôr si svoje rozhodnutie zvážte

Existujú stavebné a sanitárne normy, podľa ktorých by mali byť usporiadané všetky typy autonómnej kanalizácie, a to by ste aj pri tej vašej mali zvážiť. Tak isto by ste si mali pri umiestnení žumpy 10m3 premyslieť aj nasledovné veci:

  • ako ďaleko bude susedný dom od plánovaného septiku – odporúča sa minimálne 10-12 m;
  • studňa by mala byť vo vzdialenosti 20 m;
  • mali by ste myslieť aj na podzemné prúdy vôd;
  • inžinierske siete a plynové potrubia môžu byť tiež prekážkou;

Napriek tomu, že všetky tieto normy sú väčšinou stanovené zákonom, nie je vždy možné ich  v súvislosti s konkrétnym pozemkom a jeho veľkosťou dodržať do najmenšieho detailu.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU
zdroj: manadatrading.sk

Správna voľba

Výber žumpy závisí predovšetkým od veľkosti pozemku. Nie je vždy možné inštalovať septik len na základe jednej potreby. Musíte zvážiť viac faktorov, kam samozrejme patrí aj lokalita. Výhodou dnešnej širokej ponuky ale je, že si môžete vybrať žumpy v Košiciach alebo ktorejkoľvek inej oblasti na celom Slovensku od jedného a toho istého dodávateľa.

zdroj: duska.sk

Správna voľba pre váš odpad

Sme ľudia a okrem produktívnej práce a dokonalého spôsobu života produkujeme aj odpad. V rámci svojej dokonalosti by sme sa ale oň mali vedieť aj postarať. Ak to zvládnete spolu s pokládkou zámkovej dlažby na dvore alebo v okolí záhrady, bude to rozumné riešenie, ktoré vám ušetrí čas a samozrejme aj financie, pretože septik je naozaj dobrá voľba.

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here