Domov je priestorom, kde sa potrebujeme cítiť príjemne, pretože v ňom trávime väčšinu svojho života, voľného času a odpočinku. Na tieto účely by mal byť celý priestor zariadený k maximálnej možnej dokonalosti a komfortu. Prvky a doplnky, ktoré vám to umožnia sú často spomínané len z estetických dôvodov, no pritom sa ale zabúda na ich funkcie. My si o tých najdôležitejších niečo teraz povieme.

Základ, od ktorého môžete očakávať len to najlepšie

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Každý jeden dom by mal mať svoje vlastnosti, ktoré zaisťujú použité stavebné materiály. Jedným z nich je aj dobrá hydroizolácia. Od nej sa čakáva, že bude domov a predovšetkým samotnú stavbu ochraňovať pred vlhkosťou a nadmernou vodou, ktorá je neželaným nájomníkom viacerých a starších stavieb.

Izolovanie základov by ste ale nikdy nemali robiť bez dozoru odborníka a vždy investovať len do najlepších izolačných materiálov, vďaka ktorým si doma budete môcť potom užívať dokonalý komfort.

Nezabudnite izolovať aj strechu

Podkrovie je útulným a originálnym priestorom domu, no aby ste si jeho krásu mohli naplno užívať, musí prejsť dôkladnou rekonštrukciou. Okrem štýlových roliet pre strešné okná, by ste mali v tejto súvislosti myslieť aj na izolovanie horných častí stavby.

zdroj: d-interior.sk

Únik väčšiny tepla prebieha cez strechu, preto je dôležité mať dostatočnú izoláciu, ktorá túto energiu v danom priestore zachová. Chráni nielen peňaženku, ale aj životné prostredie!

Ďalším dôležitým bodom v tejto súvislosti je, že s dobrou izoláciou, zostáva chlad a vlhkosť tam, kde by mali byť – vonku a možno na terase pod rozloženou markízou.

zdroj: modrastrecha.sk

Až potom, keď bude všetko hotové, si môžete vyberať dekorácie, ktoré jednotlivé detaily dotiahnu k dokonale zariadenému interiéru. Nič viac a nič menej. Základom je teda dobrá hydroizolácia, ktorá nemá s vodou a vlhkosťou žiadne zľutovanie.

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here