Aktuálna cena Huawei P30 Pro 6GB/128GB Dual SIM v slovenských e-shopoch: € - € (Zdroj: Heureka.sk, )

Domov je priestorom, kde sa potrebujeme cítiť príjemne, pretože v ňom trávime väčšinu svojho života, voľného času a odpočinku. Na tieto účely by mal byť celý priestor zariadený k maximálnej možnej dokonalosti a komfortu. Prvky a doplnky, ktoré vám to umožnia sú často spomínané len z estetických dôvodov, no pritom sa ale zabúda na ich funkcie. My si o tých najdôležitejších niečo teraz povieme.

Základ, od ktorého môžete očakávať len to najlepšie

Každý jeden dom by mal mať svoje vlastnosti, ktoré zaisťujú použité stavebné materiály. Jedným z nich je aj dobrá hydroizolácia. Od nej sa čakáva, že bude domov a predovšetkým samotnú stavbu ochraňovať pred vlhkosťou a nadmernou vodou, ktorá je neželaným nájomníkom viacerých a starších stavieb.

Izolovanie základov by ste ale nikdy nemali robiť bez dozoru odborníka a vždy investovať len do najlepších izolačných materiálov, vďaka ktorým si doma budete môcť potom užívať dokonalý komfort.

Nezabudnite izolovať aj strechu

Podkrovie je útulným a originálnym priestorom domu, no aby ste si jeho krásu mohli naplno užívať, musí prejsť dôkladnou rekonštrukciou. Okrem štýlových roliet pre strešné okná, by ste mali v tejto súvislosti myslieť aj na izolovanie horných častí stavby.

zdroj: d-interior.sk

Únik väčšiny tepla prebieha cez strechu, preto je dôležité mať dostatočnú izoláciu, ktorá túto energiu v danom priestore zachová. Chráni nielen peňaženku, ale aj životné prostredie!

Ďalším dôležitým bodom v tejto súvislosti je, že s dobrou izoláciou, zostáva chlad a vlhkosť tam, kde by mali byť – vonku a možno na terase pod rozloženou markízou.

zdroj: modrastrecha.sk

Až potom, keď bude všetko hotové, si môžete vyberať dekorácie, ktoré jednotlivé detaily dotiahnu k dokonale zariadenému interiéru. Nič viac a nič menej. Základom je teda dobrá hydroizolácia, ktorá nemá s vodou a vlhkosťou žiadne zľutovanie.

Komentáre