Títo zamestnávatelia pracujú na otvorenosti a inkluzívnosti, pretože vedia vytvoriť skutočne bezpečné prostredie tak, aby boli ich zamestnanci sústredení, zdraví a v optimálnom stave počas celej pracovnej doby. Samozrejme, že si to vyžaduje aj mieru zodpovednosti zo strany samotných zamestnancov, ktorí by mali dodržiavať BOZP, no vyššia iniciatíva zo strany majiteľa firmy je niekedy aj dobrou motiváciou a hnacím motorom.

zdroj: labelpath.azurewebsites.net

Mali by ste dbať na ich kondíciu?

Rovnako ako duševné, aj dobré fyzické zdravie je ďalším kľúčovým spôsobom, ako udržať pracovníkov v bezpečí.  Nedávne štúdie zistili, že až 40 percent dospelých je dnes obéznych. A aj nadmerná hmotnosť dokáže z jednoduchých úloh, ktoré v práci musia zamestnanci vykonávať, urobiť nepredstaviteľnú prekážku.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

V každej dobrej firme je preto nevyhnutnosťou, aby zamestnanec ovládal kurz prvej pomoci, na základe ktorého by dokázal v prípade potreby adekvátne reagovať. Alebo to môžete zlepšiť zdravým štýlom stravovania vo vašej spoločnosti, čo je ale náročnejšie.

Môže to zmeniť využívanie nových technológií?

Technológia mení všetky priemyselné odvetvia od zdravotníctva, vzdelania až po bezpečnosť. S cieľom efektívne riešiť nové zmeny, majitelia firiem a veľkých spoločností investujú do nových technologických pokrokov.

Pri preprave tovarov preto firemné autá používajú katalyzátory, v prevádzke pracovníci ochranné pracovné pomôcky. Vedia, akým spôsobom by si mohli pri obsluhe strojov poškodiť zdravie a ohroziť svoju bezpečnosť. Jednoducho sú na všetko potrebné a súvisiace s prácou dopredu vyškolení a vybavení tými najlepšími pomôckami a technológiami v podobe najmodernejších strojov a aplikácií.

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here