Zima je už tu ale silné mrazy, ktoré majú na stav a funkcie auta vplyv, sa vo veľkej miere ešte naplno neprejavili. Aby ste sa preto vyhli nepríjemným prekvapeniam na ceste v týchto neľahkých podmienkach, máme pre vás zopár tipov, vďaka ktorým môžete zime bez problémov odolávať. 

Poďme sa na ne spoločne pozrieť.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Brzdy

Brzdové doštičky je lepšie vymeniť ešte pred zimou, aj keď nie sú úplne opotrebované. Pamätajte, že rozdiel v brzdnom momente kolies je hlavnou príčinou šmyku. Pri výmene doštičiek musíte venovať pozornosť stavu brzdových valcov. Ak sa na nich objavia stopy po brzdovej kvapaline, potom sú s najväčšou pravdepodobnosťou opotrebované a v zime môžu spôsobovať ešte väčšie komplikácie. 

Mimochodom, nezabudnite, že samotná brzdová kvapalina sa musí každé dva roky kompletne meniť a nemali by ste šetriť ani na kvalitnom značkovom produkte. Rovnako by ste nemali váhať investovať do lepších brzdových kotúčov!

zdroj: Andrey Yurlov/Shutterstock.com

Nezabudnite na pohodlie športových sedačiek

Áno, aj od nich závisí bezpečnosť a komfort na cestách, ktoré často trvajú aj niekoľko hodín. Aby ste si mohli v kabíne auta užiť pohodlnú jazdu bez obmedzení, skúste tiež investovať do kvalitných športových sedačiek, ktoré sa prispôsobia nielen vášmu telu, ale aj štýlu!

Pozornosť si zaslúži aj batéria

Ak sa počas prvého mrazu vyskytnú problémy so štartovaním motora, skontrolujte hladinu destilovanej vody v akumulátore. Cez leto sa mohla vypariť. Po „dobití“ na požadovanú úroveň je vhodné batériu nabiť nabíjačkou alebo priamo na aute. Po nabití je vhodné skontrolovať hustotu elektrolytu, a ak je nižšia ako 1,27, musíte ho buď vrátiť do normálu, alebo premýšľať o výmene batérie.

Prekontrolujte autoalarm

Kupovať si každý deň nové auto je nereálne, pretože to nie je žiadna lacná záležitosť. Preto je dobré myslieť pred príchodom zimy aj na to, aby mínusové teploty neovplyvnili aj funkcie alarmu. Pokiaľ ste si ale na ochranu auta vybrali multifunkčný autoalarm s množstvom doplnkových služieb, nemali by ste sa ničoho obávať. Čím viac funkcií, tým menej šancí a času pre zlodeja na odcudzenie vozidla. 

Tak nad tým všetkým popremýšľajte a zvážte, čo iné vášmu autu ešte pred ochranou na vozovke plnej snehu a mrazu chýba.

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here