Hľadáte do svojho interiéru dokonalý dokončovací povrchový materiál, z ktorého krásy sa budete môcť tešiť niekoľko desiatok rokov. Nadčasovým a skvostným prírodným kameňom, ktorý tieto a ďalšie iné schopnosti má, si môžete svoje sny veľmi rýchlo splniť. A my vás o tom presvedčíme.

Čo je travertín?

V súčasnosti sa snažíme obklopovať prírodnými materiálmi, pretože sú krásne, odolné a bezpečné. Podobne je na tom aj veľmi obľúbený travertín.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Ide o kryštalickú horninu, ktorá sa dokonale využíva ako moderný dekoratívny povrchový materiál. Vyznačuje sa jedinečnými prírodnými vzormi a štruktúrovanou hlbokou estetikou. Výhod má tento nádherný dar z prírody ale omnoho viac.

Je nadčasovo prirodzený

Hľadáte do svojho interiéru niečo trvalé, čo odolá nielen náporu, ale neustále sa meniacim módnym trendom? Travertín je v tomto smere skvelá voľba. Prečo?

Travertín v podobe modernej interiérovej dlažby alebo obkladu bazénu nikdy nevyjde z módy, rovnako ako iné prírodné materiály, ktorými je napríklad drevo, koža a iné. Travertín sa počas rokov svojho používania v interiérových a exteriérových dekoráciách veľmi dobre osvedčil ako luxusný, praktický a estetický materiál.

zdroj: PlusONE/Shutterstock.com

Krásny a rozmanitý materiál

Kryštalické zloženie travertínu sa prirodzene odráža aj na jeho vizuálnej zložke. Na rozdiel od iných prírodných hornín, má preto travertín vynikajúcu estetiku a širokú škálu farieb, čo vytvára pri zariaďovaní interiérov veľa možností. 

Vynikajúce izolačné vlastnosti

Na zdobenie interiéru a vytvorenie príjemnej atmosféry môžete použiť množstvo krásnych dekoračných látok v metráži a podobných doplnkov. Travertín má však tú vlastnosť, že je mimoriadne dobrým izolátorom. Aj vďaka tomu môžete výrazne ušetriť na izolácii budovy. Tým sa však výhody kameňa  nekončia. Určite oceníte jeho zvukovoizolačné vlastnosti a odolnosť voči vode a vlhkosti. 

Travertín je materiálom, vďaka ktorému si môže dopriať luxus každý jeden z nás, tak sa o tom presvedčte a svoj domov si ním vyzdobte. 

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here